Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Piotr Celestyn, papież i pustelnik
Dziś jest: Czwartek, 19 maja 2022

Polityka

PiS: rondo kozienickie to wstyd dla Radomia

środa, 03 marca 2021 12:18 / Autor: Radosław Mizera
foto: Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera

Posłowie i radni Prawa i Sprawiedliwości oczekują od prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego zdecydowanych działań naprawczych. Dzisiaj okazało się, że ubytki w asfalcie pojawiły sie nie tylko w okolicach samego ronda, ale w innych częściach Wojska Polskiego m.in. przy wiadukcie kolejowym wzdłuż trasy.

Poseł Marek Suski zwrócił uwagę, że przebudowa Wojska Polskiego, w tym ronda kozienickiego, to była jedna z największych inwestycji ostatnich lat w mieście, która kosztowała ponad 140 milionów. W ostatnich tygodniach okazało się, że nawierzchnia się rozsypuje. - Chcemy wiedzieć, w jaki sposób robione były ekspertyzy sprawdzające, z jakiej nawierzchni była budowana trasa. Kto za to odpowiadał? Kto pełnił nadzór nad inwestycją z ramienia prezydenta? Czy wyciągnie konsekwencje w stosunku do osób, które nie dopełniły obowiązków?

Z kolei poseł Andrzej Kosztowniak dodał, że polski rząd przekazał na to zadanie 93 miliony złotych. - Jesteśmy w stanie ten asfalt wykruszyć butem, on nie spełnia żadnej normy. Ta droga nie może tak wyglądać - mówił były prezydent Radomia:

Poseł Kosztowniak zwrócił również uwagę, że instytucje centralne coraz częściej otrzymują informacje, że pieniądze są źle wydawane:

Dawid Puton, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji wyjaśnił, że wykonawca, czyli Budromost Starachowice uznał, że najbardziej prawdopodobnym powodem uszczerbków był błąd technologiczny podczas układania mieszanki.

Budromost dekalruje, że przy wykonywaniu napraw wystąpią jedynie częściowe wyłączenia z ruchu. Prace naprawcze mają potrwać 2 dni.