Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Piotr Celestyn, papież i pustelnik
Dziś jest: Czwartek, 19 maja 2022

Polityka

Łukasz Podlewski: prezydent próbował ukryć stare zobowiązania finansowane

wtorek, 29 grudnia 2020 15:01 / Autor: Radosław Mizera
foto: Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera

Dług lotniska nie będzie spłacony dzięki emisji obligacji. W poniedziałek odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Radomiu. Radni głosami Prawa i Sprawiedliwości nie wyrazili jednak zgody na emisję obligacji. Powód?

Na początku grudnia radomscy radni wyrazili zgodę na emisję obligacji komunalnych do kwoty 51 mln złotych. Pieniądze miały być przeznaczone na spłatę zobowiązań zaciągniętych jeszcze w 2015 roku przez Port Lotniczy Radom-Sadków. Chodziło o 70 mln złotych. - Do dzisiaj nie uzyskaliśmy odpowiedzi ze strony prezydenta Radosława Witowskiego, na co te pieniądze zostały przeznaczone - mówił dzisiaj Łukasz Podlewski, szef klubu radnych PiS w Radzie Miejskiej:

O jakie chodzi inwestycje? O tym radny Marcin Majewski:

Na sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 1 grudnia prezydent miasta Radosław Witkowski tłumaczył radnym, na co 70 mln złotych zostało wydanych:

Przypomnijmy, że po burzliwych dyskusjach radomscy radni wyrazili na początku grudnia zgodę na emisję obligacji komunalnych do kwoty 51 mln złotych. Pozyskane w ten sposób pieniądze miały zostać przeznaczone na spłatę zobowiązań zaciągniętych jeszcze w 2015 roku przez będący w upadłości Port Lotniczy Radom-Sadków. Pożyczka miała być spłacana w latach 2022-2036. Skarbnik Radomia Sławomir Szlachetka wyjaśniał, że to obecnie jedyny i nabezpieczniejszy sposób na spłatę zaciągniętego wówczas zadłużenia w kwocie 70 mln złotych.