Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Piotr Celestyn, papież i pustelnik
Dziś jest: Czwartek, 19 maja 2022

Polityka

Frysztak: Politycy PiS odmówili dofinansowania radomskich inwestycji

wtorek, 22 grudnia 2020 12:21 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Poseł Koalicji Obywatelskiej Konrad Frysztak na dzisiejszej konferencji prasowej mówił o odrzuconych przez PiS poprawkach do budżetu państwa, które dotyczyły ziemi radomskiej.

Konferencja odbyła się obok wiaduktu na ul. Żeromskiego.

- Miejsce nieprzypadkowe. Wiadukt, który po otwarciu al. Wojska Polskiego jest pierwszą niezbędną inwestycją, która będzie potrzebna radomianom i korzystającym z radomskiego lotniska. Jedną z poprawek, którą złożyłem do budżetu państwa było dofinansowanie z budżetu państwa w wysokości 80% budowy tego wiaduktu. Przed głosowaniami politycy Prawa i Sprawiedliwości zapowiedzieli Fundusz Inwestycji Lokalnych. Jest to wyłącznie kwota 30 mln zł i o połowę mniejsza od kwoty, którą postulowało miasto. Powinniśmy ponad podziałami skupić się na tym, żeby wiadukt dofinansować. Niestety, na mój apel, z polityków Prawa i Sprawiedliwości nikt nie odpowiedział – mówił poseł Konrad Frysztak.

Poseł Konrad Frysztak podkreślił, że posłowie PiS podczas głosowania budżetowego odrzucili wszystkie poprawki zgłoszone przez opozycję.

- Politycy Prawa i Sprawiedliwości odmówili dofinansowania wszystkich siedmiu inwestycji z radomskich poprawek do budżetu państwa, ale również wszystkich poprawek, które składała opozycja. Poprawki zostały odrzucone jednym głosowaniem – mówił.

Poseł wyliczył, że chodziło o budowę ul. Wolanowskiej, wiaduktu na ul. Żeromskiego, trybun stadionu przy ul. Struga, II etapu trasy N-S, rozbudowę SOR-u, zakup karetki dla szpitala w Kozienicach i likwidację składowiska nitrocelulozy w Pionkach.