Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Filip Nereusz, prezbiter
Dziś jest: 26 maj 2020

Wydarzenia

Przebudowa parkingu przy ul. Kelles-Krauza w prokuraturze

czwartek, 21 maj 2020 19:00 / Autor: Weronika Chochoł
Weronika Chochoł

Prokuratura wszczęła śledztwo ws. przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych zajmującymi się sprawami majątkowymi Radomia w związku z przebudową parkingu przy ul. Kelles-Krauza w Radomiu. Przekroczenie uprawnień miało kosztować Gminę Miasta Radomia prawie 600 tysięcy złotych. 

Prokuratura Radom-Wschód wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień  i niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych zajmującymi się sprawami majątkowymi Gminy Miasta Radomia w latach 2018-2019. Zdaniem prokuratury, doprowadzono do realizacji inwestycji w budynku, którego stan techniczny nie pozwala na jego dalszą eksploatację. Co za tym idzie, miało dojść do wyrządzenia znacznej szkody majątkowej w kwocie 596 tysięcy złotych na szkodę interesu publicznego - Gminy Miasta Radomia. 

Z ekspertyzy wynika, że obiekt nie nadaje się do użytku. Prezydent Radomia Radosław Witkowski na poniedziałkowej sesji prawdopodobnie będzie rekomendował radnym sprzedaż budynku lub jego likwidację. 

Sprawę do prokuratury zgłosił przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości Dariusz Wójcik. Zdaniem przewodniczącego doszło do rażącego naruszenia prawa, defraudacji majątku gminy i sprzeniewierzenia pieniędzy publicznych. - Jak wiemy, przed remontem ten parking tętnił życiem, wszystkie miejsca parkingowe były zajęte, na dole ludzie prowadzili działalność gospodarczą. A w tej chwili będziemy parking sprzedawać po to, żeby nowy najemca prawdopodobnie go wyburzył - mówi Dariusz Wójcik: 

- Myślę, że do zakończenia przez prokuraturę śledztwa, nie powinniśmy podejmować żadnych decyzji i to będę rekomendował członkom klubu radnych PiS - dodaje przewodniczący Wójcik: 

Parking został zamknięty na czas remontu w połowie 2019 roku. Przeprowadzona 10 lipca zeszłego roku kontrola wykazała, że konstrukcja budynku - ściany, stropy i słupy - mają widoczne pęknięcia i zarysowania. Niezadowalająca była również konstrukcja dachu i pokrycie. 

Kto, będąc obowiązany na podstawie przepisu ustawy, decyzji właściwego organu lub umowy do zajmowania się sprawami majątkowymi lub działalnością gospodarczą osoby fizycznej, prawnej albo jednostki organizacyjnej nie mającej osobowości prawnej, przez nadużycie udzielonych mu uprawnień lub niedopełnienie ciążącego na nim obowiązku, wyrządza jej znaczną szkodę majątkową, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Zapraszamy do nas: