Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Grzegorz VII, papież
Dziś jest: 25 maj 2020

RADOM

Wolontariusze ruszyli w miasto

poniedziałek, 30 marca 2020 14:34 / Autor: Monika Nowakowska
foto: UM/Radom
Monika Nowakowska

Zostań w domu! To my, zrobimy zakupy za ciebie! - apelują wolontariusze. Pierwsi radomianie już skorzystali ze wsparcia udzielanego w ramach zainicjowanej przez miasto akcji "Siła w pomocy".

Do działania przystąpili harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego i Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej oraz żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Wolontariusze ruszyli w miasto, by pomagać w zakupach osobom starszym, osobom z niepełnosprawnościami i wszystkim tym, którzy z różnych przyczyn nie mogą wychodzić z domu. Pierwsi radomianie już skorzystali ze wsparcia udzielanego w ramach, zainicjowanej przez miasto, akcji "Siła w pomocy". - Bardzo dziękuję wszystkim wolontariuszom, którzy postanowili włączyć się w tę akcję. Ta pomoc jest bardzo cenna, bo umożliwia m.in. osobom starszym pozostanie w domu w tym trudnym czasie. Zachęcam do korzystania z oferty - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Wolontariusze realizują zamówienia na zakup podstawowych artykułów do kwoty 100 zł oraz recepty na leki (bez ograniczeń kwotowych). Koszt zakupów pokrywa zainteresowany.

Zgłoszenia przyjmuje biuro akcji pod numerami telefonów: (48) 36 20 917, (48) 36 20 918, (48) 36 20 919 od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 15:00. Z pomocy można skorzystać dwa razy w tygodniu.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa osobom korzystającym z pomocy, każda usługa ma swój unikatowy numer do wyłącznej wiadomości zgłaszających prośbę o pomoc. Tym numerem posługuje się wolontariusz wyposażony w specjalny identyfikator.

Zapraszamy do nas: