Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Urszula Ledóchowska, zakonnica
Dziś jest: 29 maj 2020

Samorząd

Ambitne plany szpitali w powiecie radomskim

środa, 19 lutego 2020 15:13 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

To będzie przełomowy rok dla szpitala w Pionkach. Planowane środki na budowę pawilonu zabiegowego przy ulicy 11-go Stycznia wynoszą ponad 13 mln złotych.

Wicestarosta radomski Roman Frąk poinformował, że w ramach tego budżetu zostanie zakupiony sprzęt medyczny za około 800 tys. złotych oraz zbudowany pawilon zabiegowy. Część środków przekazały Pionki (500 tys. zł) i gmina Pionki (50 tys. zł). - Będziemy się ubiegać się o dofinansowanie do zakupu sprzętu medycznego oraz samej budowy pawilonu. Wyłoniono w przetargu biuro projektowe i podpisano umowę na uzupełnienie dokumentacji technicznej pierwszego i drugiego etapu. To wszystko ma być gotowe do 4 maja. Następnie zostanie ogłoszony przetarg na roboty budowlane a w czerwcu planujemy podpisać umowę z wykonawcą - powiedział wicestarosta Roman Frąk. Zakończenie prac planowane jest w połowie 2021 roku.

Również szpital w Iłży przechodzi gruntowną przebudowę. W tym roku zostanie dokończony remont oddziału chirurgicznego i bloku operacyjnego. Wartość zadania to ponad 5 mln złotych.

Z wicestarostą Romanem Frąkiem rozmawiał Radosław Mizera:

Zapraszamy do nas: