Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Romaryk, opat
Dziś jest: Środa, 08 grudnia 2021

RADOM

Ruszyły pierwsze bale studniówkowe

sobota, 04 stycznia 2020 23:00 / Autor: Monika Nowakowska
foto: MNowakowska/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Piękne kreacje pań, dobrze skrojone garnitury panów, tradycyjny polonez i wspaniała zabawa do białego rana - uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Św. Filipa Neri w Radomiu rozpoczęli cykl bali studniówkowych. Tej soboty bawią się również uczniowie VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego czy Zespołu Szkół Elektronicznych.

Bal studniówkowy to wyjątkowa noc w życiu każdego maturzysty. I w tym roku nie mogło być inaczej. Dziewczęta, już na wiele miesięcy przed tą jedyną w życiu imprezą myślały o sukniach i fryzurach, które olśnią, chłopcy - o tańcu, który nie zawsze wychodzi. Wszyscy jednak mają nadzieję, że impreza będzie udana i zapamietają ją na całe życie:

Bal studniówkowy rozpoczął polonez na szesnaście par. Młodzież zatańczyła go w rytm utworu Vangelisa "Conquest of Paradise" znanego z filmu "1492. Wyprawa do raju".

W tym roku, mury popularnego "katolika" opuści 30 uczniów. Przez 25 lat istnienia szkoły, to już ponad 1300 absolwentów - mówi dyr. szkoły ks. Mirosław Prasek:

Czas studniówek to także wielkie odliczanie do egzaminu dojrzałości. - Wiemy, że do matury pozostało coraz mniej czasu, więc tuż po balu bierzemy się za powtarzanie materiału - mówią uczniowie:

Założycielem szkoły w 1991 roku był ks. Adam Maj.