Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Augustyn z Canterbury, biskup
Dziś jest: 27 maj 2020

RADOM

3 stycznia rozmowy o budżecie Radomia

poniedziałek, 30 grudnia 2019 18:29 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Ważą się losy budżetu Radomia na 2020 rok. Temat ten był omawiany na spotkaniu radnych Prawa i Sprawiedliwości z organizacjami pozarządowymi, które mogą najwięcej stracić w wyniku nieuchwalenia tego dokumentu do końca stycznia.

Na spotkaniu, które odbyło się dzisiaj w Ratuszu, przybyli przedstawiciele wielu organizacji pozarządowych takich jak Caritas, Arka, czy Ośrodek Interwencji Kryzysowej. Włodzimierz Wolski z OIK nie ukrywa, że działalność placówki stoi pod znakiem zapytania:

W spotkaniu uczestniczył poseł Marek Suski, który stwierdził, że prezydent Radomia prowadzi politykę "żywych tarcz względem organizacji pozarządowych":

Szef klubu radnych PiS w Radzie Miejskiej Dariusz Wójcik powiedział, że prezydentowi Radomia nie zależy na uchwaleniu budżetu:

Kinga Bogusz, przewodnicząca Rady Miejskiej w Radomiu powiedziała, że 3 stycznia dojdzie do spotkania z udziałem klubu radnych PiS w prezydentem miasta:

Obowiązujące przepisy wskazują, że ostateczny termin na podjęcie uchwały budżetowej upływa 31 stycznia. Przypomnijmy, że w połowie listopada Rada Miejska w Radomiu nie uchwaliła budżetu Radomia na przyszły rok. Za przyjęciem projektu głosowało 11 radnych, a 14 radnych PiS było przeciw.

Zapraszamy do nas: