Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Filip Nereusz, prezbiter
Dziś jest: 26 maj 2020

Samorząd

O śmieciach, stypendiach i Instytucie Miejskim na sesji w Ratuszu

wtorek, 19 listopada 2019 07:38 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Pod obrady Rady Miejskiej w Radomiu wraca kwestia opłat za odpady. 

Najbliższa sesja Rady Miejskiej odbędzie się w poniedziałek, 25 listopada. Radni pochylą się wówczas nad regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie miasta, metodą ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami oraz wysokością opłat czy sposobem i zakresem odbioru odpadów. Jak zapowiadał podczas ostatniej konferencji prasowej wiceprezydent Jerzy Zawodnik, udało się znaleźć pewne oszczędności, dzięki którym planowane podwyżki za wywóz śmieci mogą być niższe od planowanych poprzednio. Więcej na ten temat przeczytać można tutaj.

Punkt dotyczący gospodarki odpadami zaplanowany jest pod koniec posiedzenia. Czym jeszcze zajmą się radomscy radni w najbliższy poniedziałek? M.in. wysokością stawek opłat za zajęcie pasa drogowego czy usunięcie i parkowanie pojazdu usuniętego z drogi na parkingu strzeżonym.

W porządku sesji zawierają się również punkty dotyczące zamiaru przekształcenia radomskich szkół, regulaminu określającego niektóre zasady wynagradzania nauczycieli w przedszkolach, szkołach i placówkach prowadzonych przez miasto czy zasad udzielania stypendium Prezydenta Miasta Radomia dla uzdolnionych uczniów szkół ponadpodstawowych.

Podczas poniedziałkowej sesji radni będą również głosować nad utworzeniem samorządowej instytucji kultury i nadaniem jej statusu. Mowa o Instytucie Miejskim "Kamienicy Deskurów".

Sesja w poniedziałek, 25 listopada w sali posiedzeń Rady Miejskiej w Radomiu przy ul. Rynek 1. Początek posiedzenia o godz. 9.00.

Zapraszamy do nas: