Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Filip Nereusz, prezbiter
Dziś jest: 26 maj 2020

Samorząd

Kolejny krok do rozbudowy E.Leclerca

czwartek, 14 listopada 2019 19:54 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Jest zgoda radomskich radnych na przystąpienie do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulic: Wierzbickiej, Toruńskiej i Starowiejskiej. 

Przypomnijmy, inwestor planuje wybudować strefę kinową, handlową i sportową. Będzie również miejsce na strefę gastronomiczną. Pojawią się też butiki znanych marek, których nie ma obecnie w Radomiu. Dzięki tej inwestycji w mieście powstanie 400 miejsc pracy. Jednak obok plusów pojawiły się również minusy inwestycji - mieszkańcy osiedla obawiają się, że powiązany z nią układ drogowy - dojazd od strony ul. Starowiejskiej i nowe skrzyżowanie mniej więcej na wysokości dawnej PSP 17 - spowoduje hałas i wzmożony ruch samochodowy. 

- Głównym zarzutem do planu były drogi: KD-D.2 - równoległa do ul. Starowiejskiej oraz KD-D.4 - na styku południowych terenów hipermarketu i zabudowy rodzinnej. Drogi - w zapisach planu - były obsługą mieszkańców, nie Leclerca. Mieszkańcy jednak bali się, że połączenie tych dróg będzie służyło obsłudze hipermarketu, dlatego poprosili, aby wyłączyć te tereny z planu - wyjaśnia Magda Wielogórska - dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Radomiu. 

Teraz plan podzielony został na dwa etapy: pierwszy - obejmujący tereny hipermarketu oraz ulice Wierzbicką i Toruńską i drugi - obejmujący tereny zachodniej ulicy Wierzbickiej. Drugi etap wróci do ponownych analiz - dodaje Magda Wielogórska: 

Przegłosowanie uwag i przyjęcie uchwały dotyczącej sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulic: Wierzbickiej, Toruńskiej i Starowiejskiej jest pierwszym etapem do uchwalenia miejscowego planu. Na najbliższej sesji nadzwyczajnej władze miasta będą prosić radnych o przyjęcie projektu uchwały.

- E.Leclerc to jedna z nielicznych firm, która płaci podatki do naszego lokalnego budżetu. W skali roku jest około dwóch milionów. To pokaźny zastrzyk finansowy dla naszego budżetu. Dodatkowo jest to firma, która bardzo mocno wrośnięta jest w nasze realia radomskie - mówi wiceprezydent Katarzyna Kalinowska: 

- Finał pozytywny - i dla mieszkańców i dla inwestorów - komentuje Dariusz Wójcik - przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości: 

 "Za" przyjęciem uchwały zagłosowało 22 radnych, od głosu wstrzymały się dwie osoby, nikt nie był "przeciw".

 

Zapraszamy do nas: