Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Augustyn z Canterbury, biskup
Dziś jest: 27 maj 2020

RADOM

Nadzwyczajnie o rozbudowie E.Leclerca

wtorek, 12 listopada 2019 14:37 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Jakub Szczechowski/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

W czwartek, 14 listopada zwołana zostanie nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej. Radomscy radni ponownie pochylą się nad rozbudową hipermarketu na działkach wzdłuż ulicy Wierzbickiej w kierunku osiedla Południe.

Przypomnijmy, inwestor planuje wybudować strefę kinową, handlową i sportową. Będzie również miejsce na strefę gastronomiczną. Pojawią się też butiki znanych marek, których nie ma obecnie w Radomiu. Dzięki tej inwestycji zostanie powstanie 400 miejsc pracy. Jednak obok plusów pojawiły się również minusy inwestycji - mieszkańcy osiedla obawiają się, że powiązany z nią układ drogowy - dojazd od strony ul. Starowiejskiej i nowe skrzyżowanie mniej więcej na wysokości dawnej PSP 17 - spowoduje hałas i wzmożony ruch samochodowy. 

Podczas wyjazdowego posiedzenia komisji rozwoju połączonego z wizją lokalną udało się dojść do kompromisu. Komisja rozwoju 3 głosami za (Tomasz Gogacz, Robert Chrobotowicz i Mirosław Rejczak) i 1 wstrzymującym się (Robert Fiszer) pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały. Z planu wypadły oprotestowane drogi, a została kolejna, która umożliwi wjazd na teren E.Leclerca od strony ul. Wierzbickiej. W tej części ma być wybudowane też rondo. Samo skrzyżowanie będzie miało 4 wloty - ul. Wierzbicka od południa i północy, od hipermarketu i od strony dawnej szkoły podstawowej nr 17. Nowa ulica ma połączyć ul. Wierzbicką z ul. Tygodniową. Będzie też możliwy dojazd do ul. Wjazdowej i ul. Czarnoleskiej. Warto dodać, że skrzyżowanie ma mieć sygnalizację świetlną. 

W najbliższy czwartek, 14 listopada odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej, podczas której radni pochylą się nad złożonymi do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulic: Wierzbickiej, Toruńskiej i Starowiejskiej. Kolejnym punktem będzie podjęcie uchwały w tej sprawie. 

Sesja w czwartek, 14 listopada o godz. 16.00 w Urzędzie Stanu Cywilnego w Radomiu. 

Zapraszamy do nas: