Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Filip Nereusz, prezbiter
Dziś jest: 26 maj 2020

RADOM

Co z podwyżkami dla strażników miejskich?

wtorek, 29 października 2019 21:24 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Radomscy strażnicy miejscy wnioskują do władz miasta o podwyżki wynagrodzeń. Miasto odpowiada: od trzech lat staramy się podnosić wynagrodzenia dla Straży Miejskiej.

W projekcie uchwały dotyczącej zmian w budżecie na 2019 rok głosowanej podczas wtorkowego posiedzenia Rady Miejskiej, znalazł się punkt dotyczący zmniejszenia tegorocznych wydatków przeznaczonych na straż miejską o ponad 53 tysiące złotych.

Natomiast strażnicy skierowali wniosek do radnych o podwyżki w wysokości 500 zł brutto. Podczas posiedzenia głos zabrała przedstawicielka strażników Agnieszka Wójcicka. Zwróciła uwagę na sprawne działanie strażników, kompetencję funkcjonariuszy oraz rosnącą ilość obowiązków. Podkreślała również niebezpieczny charakter pracy. - Podczas jednej z interwencji bezdomny mężczyzna - obawiając się o to, że chcę go okraść - skierował nóż w stronę mojego brzucha. Gdyby nie to, że zachowałam odpowiednią odległość, mogłaby to być moja ostatnia interwencja. Strażnicy skarżą się również na to, że ich pensje wzrastają o tyle, ile udaje się zaoszczędzić w budżecie. - Czasem kapnie nam coś z pańskiego stołu - mówi Agnieszka Wójcicka:

Po burzliwej dyskusji radni Prawa i Sprawiedliwości zgodzili się, by przyjąć poprawki w uchwale budżetowej z wyłączeniem punktu dotyczącego zmniejszenia nakładów na Straż Miejską. Po propozycji ze strony prezydenta Jerzego Zawodnika by zabezpieczyć pieniądze na Straż przy jednoczesnym przesunięciu z wynagrodzeń pracowników Domów Pomocy Społecznej, radni PiS zagłosowali "przeciw" całemu projektowi - w tym przesunięciu środków ze Straży Miejskiej. - "Po pierwsze - człowiek", nie zgadzamy się na odbieranie jednym i dawanie drugim. Zamiast zabierać komuś wypracowane pieniądze, warto poszukać oszczędności w Urzędzie Miejskim czy reklamach w mediach - mówi przewodniczący klubu radnych PiS Dariusz Wójcik.

Miasto nie może pozwolić sobie na tak wysokie podwyżki dla jednej grupy zawodowej. - Musimy pamiętać o urzędnikach we wszystkich instytucjach. Strażnicy dostali w tym roku 290 zł brutto podwyżki, został zwiększony dodatek za pracę w nocy, regularnie od trzech lat staramy się podnosić te wynagrodzenia - mówi Sławomir Szlachetka - skarbnik miasta:

Trwa tworzenie budżetu miasta na przyszły rok. Poza udzieloną już podwyżką w wysokości 290 zł brutto, w przyszłorocznym budżecie nie ma zabezpieczonych dodatkowych kwot dla Straży Miejskiej.

Zapraszamy do nas: