Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Jadwiga Śląska
Radio Plus Radom /RADOM/Bezdomni zadbają o groby

Wiadomości z Radomia.

Bezdomni zadbają o groby

10 październik 2019 / Tekst

Chcą pokazać, że bezdomni mogą też dać coś od siebie - radomskie streetworkerki będą sprzątać groby z podopiecznymi. Zajmą się głównie pomnikami, którymi nikt się już nie opiekuje. Do udziału w projekcie zgłosiło się na razie kilku bezdomnych.

Bezdomni zadbają o groby
foto: MNowakowska/Radio Plus Radom

To pierwsza tego typu akcja zorganizowana przez streeetworkerki Caritas Diecezji Radomskiej. - Chcemy, żeby nasi bezdomni mieli chwilę na refleksję - mówią Dagmara Kornacka i Anna Widerska. - To też forma rewanżu za otrzymaną pomoc - dodają:

- Inicjatywa sprzątania grobów, to chwila refleksji nad wartością miłosierdzia Bożego, życia, śmierci a także nadzieja, że ich groby nie będą zapomniane i opuszczone. To także próba uświadomienia im, w jakiej znajdują się sytuacji i że wszystko można jeszcze naprawić - mówią streetworkerki.

Bezdomni na co dzień zajmują się wyłącznie swoimi problemami, gdzie spać, co zjeść. Koncentrowanie się wyłącznie na sobie, to jak mówią opiekunki, jedna z wiodących cech bezdomności. - Poprzez uczestnictwo w akcji mogą zająć się czymś szlachetnym, zadbać, by opuszczone groby wyglądały godnie i zastanowić się nad zmianami w życiu, które spowodują, że w przyszłości ktoś zatroszczy się również o ich grób - dodają.

- Porządkowanie grobów, to również forma wdzięczności osób bezdomnych za to, że inni ludzie im pomagają - mówi dyr. Caritas Diecezji Radomskiej ks. Robert Kowalski. - Bardzo popieram tę akcję - dodaje:

Na razie, do udziału w projekcie zgłosiło się kilku bezdomnych. Zajmą się oni porządkowaniem grobów na cmentarzu przy ul. Limanowskiego.

ARTYSTA TYGODNIA

Znów jesteś ze mną

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY