Na antenie: ŚRODEK TYGODNIA
Kamila Baranowska
Patron dnia: św. Jadwiga Śląska
Radio Plus Radom /RADOM/Pieniądze na radomską e-aptekę

Wiadomości z Radomia.

Pieniądze na radomską e-aptekę

08 październik 2019 / Tekst

W 2021 roku w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym uruchomiona zostanie e-apteka. Radni Rady Miejskiej wpisali dziś zadanie do Wieloletniej Prognozy Finansowej.

Pieniądze na radomską e-aptekę
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom

Radomski Szpital Specjalistyczny otrzymał ponad 5 mln zł z UE na informatyzację aptek szpitalnych. Zakupione zostaną m.in. szafy lekowe, wózki do transportu leków, tace, pojemniki i regały apteczne, sprzęt komputerowy, oprogramowanie apteczne. Dzięki automatyzacji podawania leków nie będzie możliwości podania leków przeterminowanych czy wycofanych serii. System będzie ponadto przypominał o konieczności podania leku w odpowiedniej dawce.

- E-apteka bezwzględnie podniesie to bezpieczeństwo i komfort pracy. To elektroniczny dozór nad lekami, które są podawane w radomskim szpitalu. To dbałość o dawkowanie leków, pilnowane terminów ważności, także wycofanych serii. To także zakup dużej ilości sprzętu komputerowego, szafek, lodówek na leki - powiedział wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik. 

Działania te realizować będzie szpital w Radomiu oraz lecznice partnerskie w Warszawie i Płocku. Cały program kosztuje ok. 6 mln zł.  Oprócz finansowania zewnętrznego w kosztach patrycypują partnerzy projektu. Radom wyda na ten cel niemal 500 tys. zł. W przyszłym roku wydanych zostanie ok. 15 tys. zł, a reszta w roku 2021. 

Wątpliwości w sprawie projektu uchwały miała komisja budżetowa. - To była kwestia techniczna. Do samego projektu nie mamy zastrzeżeń. Ujęty był wzrost dochodów o 13 mln zł na podstawie zarządzenia prezydenta, które nie było dotąd opublikowane i nie było przedstawione radnym. Stąd wynikał nasz sprzeciw na komisji budżetowej. Pan skarbnik został zobowiązany do przedstawienie tego zarządzenia na sesji. Prsedstawił je, dlatego wstrzymaliśmy się od głosu - powiedział nam przewodniczący komisji budżetowej Mateusz Kuźmiuk.

Ostatecznie za zmianą w Wieloletniej Prognozie Finansowej było 13 radnych, a 12 wtrzymało się od głosu.

Radni dokonali dziś także drobnych przesunięć w budżecie. - Wprowadzamy przede wszystkim nowy projekt "Przestrzeń dla partycypacji 2". Chodzi o konsultacje społeczne przeprowadzane przez Miejską Pracownię Urbanistyczną. Dzięki tej uchwale zabezpieczymy również środki na rozstrzygnięcie przetargów Straży Miejskiej na zakup dwóch samochodów oraz na nagrody dla strażaków - powiedział Sławomir Szlachetka, skarbnik miasta.

 

ARTYSTA TYGODNIA

Znów jesteś ze mną

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY