Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: święci Pierwsi Męczennicy Świętego Kościoła Rzymskiego
Dziś jest: Czwartek, 30 czerwca 2022

RADOM

Adrian Krupa najlepszym projektantem

niedziela, 26 sierpnia 2018 09:30 / Autor: Monika Nowakowska
foto: MN/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Kolekcja Adriana Krupy z Łodzi zachwyciła jury VII edycji Radom Fashion Show. Impreza odbyła się w ramach Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show 2018.

Na wybiegu zaprezentowało się 10 projektantów z całej Polski. Wybór nie był prosty, bo młodzi projektanci zachwycili nie tylko krojem, ale też fakturą i kolorystyką tkanin. Po burzliwej dyskusji, jury doszło ostatecznie do porozumienia i wytypowało najlepszego. I miejsce i nagrodę w wysokości 5 tysięcy złotych odebrał Adrian Krupa:

- Główną inspiracją mojej kolekcji była japońska subkultura „Zentai”. Zentai to właściwie słowo w języku japońskim, oznaczające rodzaj obcisłego stroju pokrywającego całe ciało. Nazwa ta znaczy tyle, co "rajstopy na całe ciało". Zentai są także często kojarzone z fetyszyzmem. Ten konkretny fetysz, odnosiłby się do tkanin rozciągliwych, pokrywających/zakrywających ciało człowieka. Dla jednych noszenie zentai może dostarczać wrażenia całkowitego komfortu ciała, podczas gdy dla innych stanowi to środek anonimowego ekshibicjonizmu. Anonimowość, którą zapewnia kombinezon, nadała kierunek przy dobrze tkanin do kompletów oraz konstrukcji wybranych asortymentów - mówi prjektant.

- Inspiracją do kolorystyki i ogólnego klimatu kolekcji były dla mnie obrazy belgijskiego malarza surrealisty Rene Magritta, artysta często w swoich obraz zasłaniał twarze, było to spowodowane jego traumatycznymi przeżyciami z dzieciństwa - dodaje.

Pod wpływem wyznaczonych inspiracji powstała kolekcja ubiorów damskich, składająca się z dwunastu sylwetek, na sezon jesień/zima 2018/2019 o nazwie „FETISH”. W jej skład wchodzą pięćdziesiąt trzy asortymenty m in. ręcznie pikowane kurtki, płaszcze , garnitur, szmizjerki, spódnice, spodnie. Całość skonstruowana i uszyta przez projektanta własnoręcznie.

Aby podkreślić oryginalność kolekcji Adrian Krupa zaprojektował i wykonał autorskie buty.

Adrian Krupa– student projektowania ubioru na pierwszym roku studiów magisterskich w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Swoje umiejętności doskonali w słynnej pracowni 240 pod okiem Michała Szulca i Małgorzaty Czudak. Zajmuje się projektowaniem ubrań, butów i dodatków. Samodzielnie tworzy konstrukcję i sam szyje swoje projekty dlatego każde ubranie spod jego ręki jest unikatowe. Swoją działalność określa jako awangardę w której spokojnie można wyjść na ulicę. W swoich pracach eksperymentuje z formą konstrukcją i wyjątkowymi tkaninami. Debiutował podczas konkursu Złota Nitka 2017.

- Wygrała kolekcja najbardziej szokująca, najbardziej wzbudzająca emocje - mówi dyrektor Łaźni Beata Drozdowska:

II miejsce i nagrodę w wysokości 2 tysięcy złotych odebrała Anna Hasiak za kolekcję mody ulicznej Nowego Jorku, III miejsce i 1 tysiąc złotych Duet Bylevskay: Barbara Bylevskaya, Kataryna Bylevskaya za kolekcję "Not Me" skoncentrowaną na klasycznym nurcie klasycznych garniturów męskich.

- Oprócz tego, że dbamy, aby wszyscy sprawnie dojechali na lotnisko i z niego wrócili, to też dbamy o to, aby wieczorem się nie nudzili - mówi dyrektor kancelarii prezydenta miasta Mateusz Tyczyński: