Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Apostołowie Piotr i Paweł
Dziś jest: Środa, 29 czerwca 2022

RADOM

Działania dla wspólnego bezpieczeństwa

wtorek, 17 lipca 2018 09:44 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Dwadzieścia pięć wykroczeń - większość popełnionych przez pieszych. Takie są statystyki prowadzonych w Radomiu w ostatnim czasie działań NURD, których celem było zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Działania prowadzone były w całej Polsce - również w Radomiu. Policjanci zwracali szczególną uwagę na wykroczenia zagrażające bezpieczeństwu pieszych i rowerzystów - niechronionych uczestników ruchu drogowego. Ci oczywiście również nie są zawsze w porządku na drodze. - Wysoki stan zagrożenia pieszych w ruchu drogowym na terenie radomskiej policji spowodowany jest nagminnym łamaniem obowiązujących przepisów przez wszystkich użytkowników dróg. - podkreśla st. sierż. Renata Gawryś z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Wśród wykroczeń najczęściej popełnianych przez pieszych są m.in: nagłe wejście na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, wyjście na jezdnię zza autobusu czy przechodzenie w niedozwolonym miejscu. Rowerzyści natomiast najczęściej jeżdżą bez wymaganego oświetlenia, często decydują się na jazdę po chodniku, ale także... czepiają się pojazdów. Największe grzechy kierowców to wyprzedzanie na przejściach dla pieszych oraz omijanie pojazdu, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. wymienia st. sierż Renata Gawryś:

Kierowcy raczej z wyrozumiałością podchodzą do rowerzystów. Z kolei rowerzyści przyznają, że na jezdni nie czują się bezpiecznie:

Podczas ostatnich działań w Radomiu policjanci odnotowali w sumie 25 wykroczeń. Większość z nich, bo aż 18, dotyczyło pieszych. 16 z nich zdecydowało się przejść w niedozwolonym miejscu.