Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Ireneusz, biskup i męczennik
Dziś jest: Wtorek, 28 czerwca 2022

RADOM

Czy Radomskie Targi Pracy odniosły sukces?

piątek, 22 września 2017 12:58 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Kilka tysięcy osób wzięło udział w XIII Radomskich Targach Pracy. W sumie było ponad 1500 ofert zatrudnienia.

Na Targach Pracy w Radomiu poszukiwani byli pracownicy wielu specjalizacji. Najwięcej ofert firmy kierowały do osób z wykształceniem technicznym lub zawodowym. Niektórym się poszczęściło, innym mniej:

 

Józef Bakuła, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy mówi, że w ostatnim czasie pracodawcy mają duży problem, żeby znaleźć odpowiedniego pracownika. – Dysponujemy ciągle ilością około 800 ofert pracy, a z drugiej strony jest zarejestrowanych ponad 23 tysiące bezrobotnych i trudno skojarzyć odpowiedniego człowieka z ofertą pracy – mówi dyrektor.

 

Jak dodaje, wysokie bezrobocie w regionie radomskim nie wynika z braku ofert pracy, ale z faktu, ze wielu zarejestrowanych bezrobotnych nie chce podjąć zatrudnienia.

 

Na rynku pracy w Polsce jest bardzo duże zapotrzebowanie na kierowców. Szczególnie chodzi tu o samochody ciężarowe i TIR-y.

- Oferujemy pracę dla kierowców zawodowych. Na rynku pracy w tej chwili jest taka sytuacja, że brakuje nawet do 100 tysięcy kierowców, czyli jest bardzo duży deficyt i każdy, kto ma uprawnienia i prawo jazdy odpowiedniej kategorii, bez problemu może znaleźć pracy – mówi Marcin Wolak.

 

Dużą popularnością cieszyło się stoisko Zakładu Doskonalenia Zawodowego. Oferowano tam różnego rodzaju kursy.

 

Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu szukała kandydatów na policjantów:

 

Specjalistycznej kadry poszukuje też Fabryka Broni w Radomiu.

 

Dyrektor PUP Józef Bakuła przekonuje, że XIII Radomskie Targi Pracy, jeśli chodzi o liczbę uczestników, okazały się sukcesem, ale dodaje, że miarą prawdziwego sukcesu będzie ilość podpisanych umów.