Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Ireneusz, biskup i męczennik
Dziś jest: Wtorek, 28 czerwca 2022

RADOM

Zgłoś się po dotację!

czwartek, 03 listopada 2016 15:43 / Autor: Weronika Chochoł
fot. solidarnosc.wroc.pl
Weronika Chochoł

Jesteś bezrobotny? Posiadasz orzeczenie o stopniu niepełnosprawności? Złóż wniosek o dotację na podjęcie działalności gospodarczej. Zachęca do tego Powiatowy Urząd Pracy w Radomiu.

Program skierowany jest do osób:

  • niepracujących - powyżej 30 roku życia,
  • posiadających orzeczenie o stopniu niepełnosprawności
  • długotrwale bezrobotnych w wieku 50 lat i więcej

Z programu skorzystać mogą osoby mieszkające w Radomiu i powiecie radomskim. Wnioski przyjmowane są w Powiatowym Urzędzie Pracy przy ul. ks. Łukasika w Radomiu, do końca roku lub do wyczerpania środków.

Przypominamy, październik jest kolejnym miesiącem spadku bezrobocia. O 552 osoby zmniejszyła się liczba osób zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Radomiu – informował na antenie Radia Plus Radom Józef Bakuła dyrektor Powiatowego urzędu Pracy w Radomiu.
Jeśli chodzi o statystykę - aż 366 spośród nich to radomianie, pozostali są mieszkańcami powiatu radomskiego. Aktualnie bez pracy pozostaje w sumie 26 103 osoby z czego w Radomiu 14 537 osób. W powiecie radomskim bez zatrudnienia jest  11 566 osób. Stopa bezrobocia (według GUS) we wrześniu wynosiła w Radomiu 16,4% a w powiecie radomskim 22,3%. Bezrobocie w kraju było na poziomie 8,3 % a na Mazowszu 7,4%. Dlatego też Powiatowy Urząd Pracy w Radomiu zaprasza osoby bezrobotne w wieku 30 lat i powyżej, posiadające orzeczenie o stopniu niepełnosprawności oraz osoby długotrwale bezrobotne w wieku 50 lat i więcej do składania wniosków o dotację na podjęcie działalności gospodarczej. - Działanie jest realizowane w ramach projektu Aktywizacja osób w wieku 30 lat i powyżej pozostających bez pracy w powiecie radomskim i m. Radom(I) współfinansowanym z Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014, 2020 - mówi Dariusz Strzelec rzecznik PUP w Radomiu. Nabór wniosków trwa do 31.12.2016 roku lub do wyczerpania środków.