Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Nieustającej Pomocy
Dziś jest: Poniedziałek, 27 czerwca 2022

PORT LOTNICZY WARSZAWA RADOM

Lotnisko w Radomiu: bilety lotnicze jeszcze w tym roku!

wtorek, 29 marca 2022 17:41 / Autor: Radosław Mizera
foto: Port Lotniczy Radom
Radosław Mizera

Z Radomia będzie można polecieć do Turcji, Bułgarii, Włoch, Chorwacji, Grecji, Egiptu, na Ukrainę, do Czech, Węgier i czy na Słowację. 

Pierwszy samolot odleci wiosną przyszłego roku, a latem 2022 roku będzie można kupić pierwsze bilety. Poinformował o tym wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł, który wizytował dzisiaj Port Lotniczy w Radomiu.

W październiku 2018 roku Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” przejęło lotnisko w Radomiu w celu przygotowania go do obsługi ruchu czarterowego i niskokosztowego. Lotnisko Warszawa-Radom jest budowane z myślą o wakacyjnych rodzinnych wyjazdach. Będzie to najnowocześniejszy obiekt tego typu w Polsce. Przebudowana i zmodernizowana droga startowa oraz płyty postojowe umożliwią obsługiwanie samolotów popularnych typów, wykorzystywanych dziś przez przewoźników, w tym w szczególności linie czarterowe i niskokosztowe np.: Boeing 737, Airbus A320 i A321neo.

Lotnisko Warszawa-Radom jest tworzone z myślą o pasażerach, dla których udostępnione będzie darmowe szybkie Wi-Fi 5G, strefy gier towarzyskich, materiały filmowe z tłumaczem języka migowego, a także okazjonalne instalacje artystyczne oraz wydzielone strefy edukacyjne. Port lotniczy będzie wyróżniać się na tle innych lotnisk. Poza świadczeniem standardowych usług lotniskowych oraz pozalotniskowych, teren stanie się miejscem do spędzania wolnego czasu, edukacji lotniskowej oraz atrakcją turystyczną. Pierwsze rejsy z Radomia zaplanowano wraz z letnim rozkładem lotów w 2023 roku.

Inwestycja, która jest warta prawie miliard złotych, znajduje się na ostatniej prostej. Port lotniczy budowany jest od podstaw i będzie to jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w kraju. Część budynków jest już gotowa, w niektórych trwają prace wykończeniowe. W pierwszym etapie działalności port będzie mógł obsłużyć do 3 milionów pasażerów rocznie.

ZAPRASZAMY DO NAS