Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Wincenty Lewoniuk i męczennicy z Pratulina
Dziś jest: Niedziela, 23 stycznia 2022

PORT LOTNICZY WARSZAWA RADOM

Świętokrzyscy politycy ściskają kciuki za lotnisko w Radomiu

poniedziałek, 04 października 2021 16:36 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski i senator Jarosław Rusiecki, przewodniczący komisji obrony narodowej wyrazili swoje poparcie dla powstającego portu lotniczego w Radomiu. - To będzie okno na świat – podkreślają politycy ze świętokrzyskiego.

Marszałek świętokrzyski Andrzej Bętkowski wyraził przekonanie, że lotnisko w Radomiu otwiera okno na świat dla pasażerów północnego świętokrzyskiego, czyli południowych granic diecezji radomskiej. - Wiemy, że lotnisko w Obicach nie powstanie, dlatego ściskamy kciuki za port lotniczy w Radomiu. To ważne z perspektywy Targów Kielce. To działanie trzeba wspierać - powiedział marszałek Bętkowski, który był gościem Radia Plus Radom:

Z kolei senator Jarosław Rusiecki, przewodniczący komisji obrony narodowej dodał, że Radom z chwilą uruchomienia lotniska, stanie się liczącym ośrodkiem komunikacyjnym w kraju. - Dla mnie Radom zawsze był bliski z racji istniejącej tam jednostki wojskowej. Teraz powstaje tam lotnisko cywilne, które będzie służyło całemu regionowi. To ważne przedsięwzięcie gospodarcze, komunikacyjne i turystyczne. Port lotniczy w Radomiu będzie nową rzeczywistością - powiedział przewodniczący komisji obrony narodowej:

Budowa lotniska na Sadkowie w Radomiu trwa od 2019 roku, zaś pierwsze samoloty mają wystartować w 2023 roku. Inwestorem jest Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze". Do tej pory wydłużono pas startowy, który pozwoli na starty i lądowania takich samolotów jak Boeing 787 czy Dreamliner. Niebawem zostanie zakończona budowa terminala. W budowie są budynki Lotniskowej Straży Ratowniczo-Gaśniczej i wieży Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.

ZAPRASZAMY DO NAS