Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Apostołowie Piotr i Paweł
Dziś jest: Środa, 29 czerwca 2022

PORT LOTNICZY WARSZAWA RADOM

Pierwszy samolot z Radomia w połowie 2023 roku

poniedziałek, 02 sierpnia 2021 15:30 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Pierwsze samoloty z radomskiego lotniska wylecą dopiero w wakacje 2023 roku. Informację potwierdził rzecznik prasowy Państwowych Portów Lotniczych Andrzej Klewiado. Jednocześnie władze spółki lotniczej prowadzą rozmowy z przewoźnikami. Jest duża szansa, że z Radomia będziemy mogli polecieć do Wielkiej Brytanii.

Budowa lotniska przebiega zgodnie z harmonogramem i będzie gotowa do końca przyszłego roku. Pierwotnie władze spółki zapowiadały uruchomienie działalności lotniczej w trzecim kwartale 2022 roku, okazało się jednak, że potrzebne są międzynarodowe certyfikaty i dokumenty, które wymagają długich i szczegółowych analiz oraz zatwierdzenia przez stosowne urzędy – wyjaśnił Radiu Plus Radom rzecznik PPL Andrzej Klewiado.

- Gdzie polecimy z Radomia? To wszystko zależy od ofert przewoźników jakie przedstawią oni władzom portu. Bardzo możliwe, że z czasem będzie można kupić bilet w dowolnym kierunku świata. Radomskie lotnisko będzie gotowe do obsługi samolotów różnego typu - powiedział Andrzej Klewiado.

Przypomnijmy, że dotychczas na lotnisku pas startowy został wydłużony do 2500 metrów, co pozwoli na obsługę samolotów różnego typu, a w przyszłości być może z radomskiego lotniska będą latać większe maszyny typu Boeing 787 Dreamliner.

ZAPRASZAMY DO NAS