Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Apostołowie Piotr i Paweł
Dziś jest: Środa, 29 czerwca 2022

PORT LOTNICZY WARSZAWA RADOM

Marek Suski: NIK nie ma zastrzeżeń do budowy lotniska w Radomiu

piątek, 04 czerwca 2021 16:14 / Autor: Radosław Mizera
foto: Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera

Najwyższa Izba Kontroli nie ma zastrzeżeń ws. budowy lotniska w Radomiu. Poinformowali o tym na konferencji prasowej poseł Marek Suski i wiceminister infrastruktury i pełnomocnik rząd ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego Marcin Horała.

Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu pojawiła się informacja, że NIK chciał przyjrzeć się budowie lotniska w Radomiu. - Mamy wystąpienie pokontrolne z którego wynika, że wszystko przebiega zgodnie z prawem - powiedział poseł Marek Suski:

Przebywający w Radomiu pełnomocnik rząd ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego minister Marcin Horała powiedział, że budowa portu lotniczego na Sadkowie wpisuje się docelowo w system transportowy w kraju:

Prace na lotnisku w Radomiu idą zgodnie z harmonogramem. Prace toczą się na całym lotnisku. W przypadku terminalu skończyły się prace związane z elewacją. Robotnicy pracują wewnątrz budynku. Wieża Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej i strażnica lotniskowej straży pożarnej zaczyna nabierać kształtu. Również kończone są prace związane z budynkami administracyjnymi.

Lotnisko w Radomiu ma być gotowe w trzecim kwartale 2022 roku. Mają korzystać z niego przede wszystkim tanie linie lotnicze i czartery, zwalniając miejsce na warszawskim Lotnisku Chopina.

ZAPRASZAMY DO NAS