Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Leoncjusz z Rostowa, biskup
Dziś jest: Poniedziałek, 23 maja 2022

PORT LOTNICZY WARSZAWA RADOM

Rzecznik PPL: Budowa lotniska w Radomiu przebiega zgodnie z planem

sobota, 27 lutego 2021 10:07 / Autor: Michał Kaczor
fot. PPL
Michał Kaczor

Termin oddania lotniska w Radomiu jest niezagrożony – deklaruje Piotr Rudzki, rzecznik Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”, choć – jak sam przyznaje – warunki zimowe spowolniły część prac.

W tym tygodniu zostały otworzone oferty w przetargu na na budowę dróg technicznych i patrolowych, ogrodzenia oraz świetlnego systemu podejścia na radomskim lotnisku. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Piotr Rudzki, rzecznik Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” zapewnia, że prace na budowie przebiegają zgodnie z planem, choć zima spowolniła część z nich.

- Prace mocno przyśpieszyły, bo zimowa aura i bardzo niskie temperatury trochę je utrudniały. Trwają prace budowlane w terminalu – jest montowana instalacja elektryczna i wodociągowa. Pozostałe prace przy budynkach toczą się szybko. Widać wyraźnie elementy konstrukcji wystające z ziemi. Termin jest kompletnie niezagrożony. W dalszym ciągu mówimy o 2022 roku – mówi Piotr Rudzki.

W mediach społecznościowych pojawiły się pytania, co z umowami na budowę dróg kołowania i płyt postojowych oraz na układ drogowy. Wykonawcy byli wybrani odpowiednio 11 września i 9 grudnia. Rzecznik tłumaczy, że opóźnienie w podpisaniu umowy wynikało z odwołań, jakie wpłynęły w obu przetargach.

- W przypadku tych postępowań wykonawcy są wyłonieni. Jeśli chodzi o terminy ogłoszeń i niejakie opóźnienie w podpisaniu umów, wynika z tego, że do tych postępowań były odwołania do Krajowej Izby Odwoławczej. Wyroki są już prawomocne i mamy wybranych wykonawców. Nasze służby finansowe planują bufor czasowy na odwołania, więc nie mamy obawy, że harmonogram ulegnie zmianie – deklaruje Rudzki.

Zgodnie z harmonogramem lotnisko ma być gotowe w połowie 2022 roku.

ZAPRASZAMY DO NAS