Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: bł. Innocenty XI, papież
Dziś jest: Piątek, 12 sierpnia 2022

PORT LOTNICZY WARSZAWA RADOM

Lotnisko atutem Radomia w kontekście proponowanej stolicy województwa mazowieckiego?

środa, 25 listopada 2020 12:24 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

- W kontekście dyskusji o podziale Mazowsza i propozycji Radomia jako stolicy nowego województwa, trzeba również mówić o budowie lotniska w tym mieście - powiedział dr Artur Bartoszewicz ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Dr Bartoszewicz wyraził opinię, że ujęcie Radomia jako potencjalnej stolicy województwa daje dodatkowe szanse, ale nie gwarantuje sukcesu. - Chcę to wyraźnie podkreślić. Radom dodatkowo wzmocni swoją pozycję, jeśli taka decyzja zostanie podjęta. Trzeba dzisiaj mówić o Radomiu, jako stolicy województwa z międzynarodowym lotniskiem. O takim układzie korzyści może tylko pomarzyć wiele miast w Polsce - powiedział gość Radia Plus Radom.

Z naszym gościem rozmawialiśmy również o wpływie kryzysu wynikającego z pandemii COVID 19 na sytuację społeczno-gospodarcza w kraju i regionie, sytuacji branży turystycznej i branży lotniczej, i perspektywach odbudowy. Rozmawialiśmy też o budowie spójnej wizji rozwoju miasta, aby wykorzystać szanse jaką daje lotnisko i na czym powinna opierać się strategia dalszego rozwoju miasta w związku z powstaniem lotniska w Radomiu? Nie zabrakło też pytania o przyszłość lotniska w Modlinie w kontekście kryzysu epidemicznego.

Z Arturem Bartoszewiczem ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie rozmawiał Radosław Mizera:

ZAPRASZAMY DO NAS