Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Ireneusz, biskup i męczennik
Dziś jest: Wtorek, 28 czerwca 2022

PORT LOTNICZY WARSZAWA RADOM

Adam Bielan: zakończenie prac drogowych i kolejowych są kluczowe dla otwarcia lotniska w Radomiu

piątek, 13 listopada 2020 10:51 / Autor: Radosław Mizera
foto: Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera

- Nie możemy sobie pozwolić na otwarcie lotniska w przypadku niezakończonych prac drogowych i kolejowych - powiedział Adam Bielan, poseł Parlamentu Europejskiego, który był gościem Radia Plus Radom. Przypomnijmy, że otwarcie Portu Lotniczego w Radomiu planowane jest w połowie 2022 roku.

Poseł Adam Bielan ocenił, że prace budowlane na lotnisku przebiegają bez opóźnień. - Natomiast dzisiaj musimy się skupić na drogach dojazdowych do lotniska, w tym remoncie kolejowej ósemki, przebudowie wiaduktu na Żeromskiego, czy budowie nowego dworca Radom-Wschód, czy drodze S7. Remont odcinka w Tarczynie przebiega szybko. Problemy są bliżej stolicy. Musieliśmy tam usunąć wykonawców, którzy nie realizowali zadania. Pytanie, czy w 2022 roku odcinek S7 bliżej Warszawy będzie oddany do użytku w terminie? - powiedział gość Radia Plus Radom.

Adam Bielan liczy również, że S12 będzie przebiegała bliżej Radomia, a tym samym bliżej lotniska. - Obwodnica Zachodnia wzdłuż S7 pokazała, że jej oddalenie do Radomia było błędem. W grę wchodzi również budowa łącznika, który będzie nowym śladem krajowej 9, od Skaryszewa w kierunku lotniska. W ciągu kilku tygodniu powinien zostać wypracowany kompromis w tej sprawie – poinformował Bielan.

Lotnisko w Radomiu będzie gotowe w połowie 2022 roku i wówczas PPL będzie musiał podjąć decyzję o otwarciu portu lotniczego. - Mam nadzieję, że kolejowa 8 będzie gotowa. Gotowa musi być też S7. PPL stanie przed dylematem, czy otworzyć lotnisko, czy raczej trzeba będzie poczekać kilka miesięcy. Ale jest za wcześnie, aby na to pytanie odpowiadać - powiedział poseł Adam Bielan, z którym rozmawiał Radosław Mizera:

ZAPRASZAMY DO NAS