Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Ireneusz, biskup i męczennik
Dziś jest: Wtorek, 28 czerwca 2022

PORT LOTNICZY WARSZAWA RADOM

Firma z Gdańska wybuduje drogi kołowania po wschodniej stronie lotniska

wtorek, 22 września 2020 13:15 / Autor: Weronika Chochoł
fot. PPL
Weronika Chochoł

Korporacja budowlana DORACO z Gdańska zbuduje drogi kołowania i płyty postojowe wraz z towarzyszącą im infrastrukturą techniczną po wschodniej stronie lotniska. Wykonawca na zakończenie budowy będzie miał 16 miesięcy. 

Do przetargu zgłosiło się 5 wykonawców. Najtańsza oferta opiewała na 25 547 615 zł, najdroższa - na 48 289 800 zł. W przetargu pod nazwą: „Budowa dróg kołowania i płyt postojowych wraz z infrastrukturą techniczną po wschodniej stronie lotniska, stanowiących część zadania inwestycyjnego pn. „Rozbudowa Portu Lotniczego Radom – Sadków”,zwyciężyła Korporacja Budowlana DORACO z Gdańska, która złożyła najtańszą ofertę. 

- Jeśli chodzi o samo postępowanie, było jedno odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej - złożyła je firma Budimex. Jednak KIO przyznała rację PPL i zażalenie zostało oddalone. Wczoraj minął termin na możliwe odwołania, stad w tym momencie możemy przygotowywać umowę z firmą, która wygrała postępowanie - wyjaśnia Piotr Rudzki - rzecznik Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze": 

Podpisanie umowy przewidywane jest na początek października. Wykonawca na zakończenie prac będzie miał 16 miesięcy od momentu podpisania umowy.

Do zadań wykonawcy należało będzie m.in rozebranie istniejącego ogrodzenia po wschodniej stronie lotniska, drogi powiatowej nr 3528W (ul. Lubelska) wraz z zasypaniem rowów przydrożnych oraz istniejących nawierzchni oświetlenia nawigacyjnego DK w zakresie kanalizacji kablowej pierwotnej i wtórnej wraz ze studniami. Do tego wymagana będzie budowa kanalizacji deszczowej, podziemnego zbiornika na wody opadowe, fragmentu ogrodzenia po wschodniej stronie lotniska, fragmentów dróg kołowania czy fragmentu drogi samochodowej patrolowej wzdłuż projektowanego ogrodzenia. Zwycięska firma odpowiedzialna będzie również za wycinkę zieleni kolidującej z projektowanymi elementami zagospodarowania terenu oraz strefami bezpieczeństwa dróg kołowania realizowanych w ramach etapu 2 inwestycji wraz z uzyskaniem niezbędnych pozwoleń.

ZAPRASZAMY DO NAS