Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Magda Gliszczyńska, Sylwa Pysiak
Patron dnia: św. Ireneusz, biskup i męczennik
Dziś jest: Wtorek, 28 czerwca 2022

PORT LOTNICZY WARSZAWA RADOM

Cztery oferty - wszystkie za drogie. Przetarg na drogi wokół lotniska unieważniony

środa, 19 sierpnia 2020 09:19 / Autor: Weronika Chochoł
fot. PPL
Weronika Chochoł

Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze unieważniło przetarg na budowę układu drogowego wraz z włączeniem i przebudową ul. Lubelskiej, włączeniem w Al. Wojska Polskiego oraz wykonaniem infrastruktury technicznej. Do przetargu zgłosiły się cztery firmy, jednak proponowane ceny znacznie przewyższały kwotę, którą PPL planował przeznaczyć na realizację zadania.

 

Przedsiębiorstwo PPL na wykonanie dróg zamierzało przeznaczyć prawie 99 milionów zł. Do przetargu zgłosiły się cztery firmy. Najtańsza z ofert opiewała na ponad 181 a najdroższa blisko 280 milionów złotych. - Ponieważ propozycje oferentów okazały się droższe, niż zakładaliśmy to w budżecie, przetarg został unieważniony. Na tym etapie analizujemy sytuację - informuje Andrzej Klewiado z biura prasowego Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze":

Póki co przedsiębiorstwo nie podaje terminu kolejnego przetargu, ani informacji o ewentualnej zmianie kwoty przeznaczonej na inwestycje.

Przetarg ogłoszony został na początku czerwca tego roku. Do zadań wykonawcy zależeć będzie m.in wykonanie połączenia drogi dojazdowej do lotniska z ul. Lubelską oraz drogi łączącej ul. Lubelską z terminalem, jako jednokierunkowej drogi okólnej, przebiegającej wokół parkingu P1 i dworca autobusowego. Zwycięska firma będzie zobowiązana również do budowy układu komunikacyjnego w rejonie dworca autobusowego, dróg wewnętrznych lotniska, parkingów krótkoterminowych oraz dwóch bram wjazdowych na teren zastrzeżony lotniska.

Wykonawca będzie musiał również zająć się rozbiórką istniejącego przyłącza wody oraz budową nowego przyłącza, budową drugiego źródła zasilania lotniska w wodę w ul. Lotniczej i przeprowadzeniem niezbędnych prac wodociągowych, a także budową oświetlenia czy wdrożeniem systemu kontroli wjazdów/wyjazdów na drogach prowadzących do portu lotniczego i na parkingach.

Na przeprowadzenie prac wykonawca będzie miał maksymalnie 12 miesięcy.

ZAPRASZAMY DO NAS