Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Magda Gliszczyńska, Sylwa Pysiak
Patron dnia: św. Ireneusz, biskup i męczennik
Dziś jest: Wtorek, 28 czerwca 2022

PORT LOTNICZY WARSZAWA RADOM

Ireneusz Kołodziej: pozycja konkurencyjna lotniska w Radomiu dużo atrakcyjniejsza niż w Modlinie

środa, 27 maj 2020 15:20 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Lotnisko w Modlinie, które przed epidemią koronawirusa obsługiwało ok. 3 mln pasażerów rocznie jest przykładem portu, który wciąż jest nierentowny - powiedział Ireneusz Kołodziej z firmy ARUP. Dodał, że pozycja konkurencyjna budowanego lotniska w Radomiu w kontekście planowanej budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, będzie dużo atrakcyjniejsza niż Modlina.

Przypomnijmy, że firma Arup to spółka, która rekomendowała rozbudowę portu lotniczego w Radomiu. - W Radomiu mogliśmy od razu rozpocząć proces inwestycyjny. To był ogromny plus. Dzisiaj to jeden wielki plac budowy. Dzisiaj uważa, że za dwa-trzy lata, gdy odbuduje się sektor lotniczy, a także szeroko rozumiana branża turystyczna, Radom będzie gotowy do odciążenia Warszawy i przejęcia obsługi kilku milionów pasażerów w skali roku – powiedział Ireneusz Kołodziej.

Dodał, że inwestycja w Radomiu dla PPL jest kluczowym elementem szerszej strategii rozwoju rynku lotniczego w Polsce. - Warto zwrócić uwagę, że Port Lotniczy Radom, jak i Lotnisko Chopina w Warszawie są zarządzane przez jeden wspólny podmiot, czyli PPL. Będzie to sprzyjać w kształtowaniu odpowiedniej oferty handlowej – stwierdził Ireneusz Kołodziej, z którym rozmawiał Radosław Mizera:

ZAPRASZAMY DO NAS