Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Magda Gliszczyńska, Sylwa Pysiak
Patron dnia: św. Ireneusz, biskup i męczennik
Dziś jest: Wtorek, 28 czerwca 2022

PORT LOTNICZY WARSZAWA RADOM

Bielan: Kolejne 300 mln złotych dla lotniska w Radomiu

czwartek, 14 maj 2020 09:19 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Cztery przetargi, w tym na budowę układu drogowego umożliwiającego dojazd do portu oraz komunikację wewnątrz lotniska, ogłoszą w przyszłym tygodniu "Porty Lotnicze". Rozmawialiśmy o tym z europosłem Adamem Bielanem.

Adam Bielan przekonywał dzisiaj na antenie Radia Plus Radom, że Porty Lotnicze nie zamroziły inwestycji w lotnisko w Radomiu. - Co więcej w przyszłym tygodniu, zgodnie z harmonogramem, zostaną ogłoszone kolejne przetargi, w tym na budowę układu drogowego umożliwiającego dojazd do portu oraz komunikację wewnątrz lotniska. To zadanie oznacza też budowę parkingów i dworca dla autobusów - poinformował polityk Porozumienia.

Drugi przetarg obejmuje obiekty kubaturowe, czyli na przykład budynki dla administracji służb lotniskowych, funkcjonariuszy Straży Granicznej, celników, czy też magazyny, hale garażowe oraz drogi wewnętrzne. Kolejne postępowania dotyczą z kolei płyt postojowych  ze stanowiskami do odladzania samolotów i dróg kołowania w części zachodniej i wschodniej lotniska.

Adam Bielan dodał, że wartość prac ujętych w przetargach będzie miała niebagatelne znaczenie dla gospodarki, gdyż to inwestycje infrastrukturalne są jednym z ważniejszych czynników, które pomogą gospodarce wyjść z kryzysu spowodowanego przez koronawirusa.

- Ta inwestycja pozytywnie wpłynie na lokalny rynek pracy i sytuację gospodarczą Radomia, ma też znaczenie dla kondycji firm wykonujących inwestycje, w tym na utrzymanie w nich miejsc pracy - przypomina Adam Bielan, z którym rozmawiał Radosław Mizera.

Posłuchaj całej rozmowy z Adamem Bielanem:

ZAPRASZAMY DO NAS