Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Etelbert, król
Dziś jest: 24 lutego 2020

PORT LOTNICZY WARSZAWA RADOM

Porty Państwowe powtórzą aukcję elektroniczną

27 stycznia 2020, 17:19 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

O kilka tygodni opóźni się podpisanie umowy z wykonawcą budowy terminala na lotnisku w Radomiu.

Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła właśnie odwołanie Budimeksu w sprawie przetargu na realizacje tej inwestycji. Rzecznik Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" Piotr Rudzki powiedział, że spółka będzie musiała powtórzyć aukcję elektroniczną:

Przypomnijmy, że przetarg został ogłoszony pod koniec września ubiegłego roku. Jednak oprotestowano dziesięciomiesięczny termin na realizację zadania. Firmy, które stanęły do przetargu były zdania, że potrzeba więcej czasu. Podobnego zdania była też Krajowa Izba Odwoławcza, która nakazała PPL, aby wykonawcy mieli 26 miesięcy na realizację zadania. Ostatecznie w przetargu wszyscy trzej oferenci zadeklarowali krótszy termin, bo 22-miesięczny. W trakcie aukcji elektronicznej wybrani firmę Mirbud, ale od tej decyzji odwołał się Budimexu. KIO uznała odwołanie i aukcja elektroniczna zostanie powtórzona.

Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" wielokrotnie powtarzało, że takie działania oferentów mogą wskazywać na celowe przeciąganie rozpoczęcia prac.

Zapraszamy do nas:
Free Web Counter stats counter