Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Piotr Celestyn, papież i pustelnik
Dziś jest: Czwartek, 19 maja 2022

KULTURA

Genealogia - Moniki Patuszyńskiej. Wernisaż w Orońsku

czwartek, 21 października 2021 09:13 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: CRP w Orońsku
Elżbieta Warchoł

Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku zaprasza w sobotę, 23 października 2021 na uroczysty wernisaż wystawy Genealogia - Moniki Patuszyńskiej. Wernisaż oraz oprowadzanie autorskie rozpocznie się o godz. 14.00 w Galerii Oranżeria.

 

Genealogia / Genealogy Monika Patuszyńska Galeria Oranżeria. Kuratorka: Anna Podsiadły. Wystawa będzie czynna do 14 listopada 2021 roku.

Uzależniona od porcelany. Twórczyni autorskiej metody odlewania z form gipsowych. Zafascynowana przemijaniem i wszystkim, co wiąże się z upływem czasu. Historia o związkach, pamięci i trudnej sztuce zachowania równowagi. Genealogia opowiada historie o związkach i o pamięci, o składaniu z fragmentów skomplikowanych konstrukcji: dopasowywaniu, uwieraniu i trudnej sztuce zachowania równowagi. Patuszyńska to prowokatorka. Swobodnie bawi się konwencjami i formami. Interesuje ją dekonstrukcja form i dekonstrukcja znaczeń. W obiektach, które tworzy pojawiają się znane nam elementy, które odziera z funkcji, zestawia w nowe konfiguracje i każe odgrywać im zupełnie nowe role. Jej prace to kolaże elementów zapożyczonych z codzienności.