Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: bł. Wincenty Lewoniuk i męczennicy z Pratulina
Dziś jest: Niedziela, 23 stycznia 2022

Kino

Przed nami kolejna edycja Kameralnego Lata. Znamy skład jury Konkursu Głównego

czwartek, 10 czerwca 2021 13:18 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

4 lipca rozpoczną się 14. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe Kameralne Lato. Poznaliśmy skład jury Konkursu Głównego.

Kameralne Lato potrwa od 4 do 10 lipca. Będzie to już 14. edycja festiwalu.

- To jest bardzo ważne wydarzenie na kulturalnej mapie Radomia. Cieszę się, że po raz czternasty realizujemy ten projekt. W tym roku troszkę inna formuła, bo będzie więcej działań na rynku. To bardzo dobre miejsce do tworzenia kultury - mówi prezydent Radomia Radosław Witkowski.

Tradycyjnie ambasadorką festiwalu została Anna Mucha. Aktorka zasiądzie także w jury konkursu.

- Cieszę się, że po raz trzynasty jestem ambasadorką Kameralnego Lata w Radomiu. Będziemy do waszej dyspozycji przez cały czas trwania festiwalu. Cieszę się, że to jest festiwal przede wszystkim warsztatowy. Niezwykłe w skali kraju jest, że to festiwal o charakterze społecznym. Ma on szansę wprowadzać młodych pasjonatów do świata filmowego - powiedziała Anna Mucha.

W ramach festiwalu odbędą się dwa konkursy - Konkurs Główny i Konkurs Filmów Odrzutowych HYDE PARK.

- Przewodniczącą jury będzie prof. Maria Zmarz-Koczanowicz, wybitna dokumentalistka, drugą osobą będzie producentka filmowa Natalia Grzegorzek. Bardzo zależy nam, żeby co roku w jury zasiadał przedstawiciel młodej generacji producentów filmowych, bo to łowcy talentów. Trzecia osoba to niezmiennie Anna Mucha. Kolejną osobą będzie montażysta filmowy Marcin Kot-Bastkowski, piątą osobą będzie popularny, niezwykle doświadczony aktor filmowy i reżyser Jerzy Bończak, a cały skład domyka nasz ekspert w zakresie profilaktyki społecznej Marek Świszcz - wymienia Maciej Dominiak, dyrektor Stowarzyszenia FILMFORUM i producent Kameralnego Lata.

W ramach festiwalu odbędą się także warsztaty, na które nadal można się zgłaszać. Będą to Międzynarodowe Warsztaty Filmowe #FOLLOWME oraz Mazowieckie Warsztaty Filmowe ABC PRACY Z KAMERĄ. Więcej o tym przeczytacie TUTAJ.

- W tym roku będziemy skupiać się na wątku anty-alkoholowym, ale także temacie e-uzależnień - mówi Karolina Adamczyk, dyrektor Kameralnego Lata.

Współorganiztorem wydarzenia jest Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej.

- Finansujemy, staramy się pomagać w realizacji tego przedsięwzięcia. To jest finansowane ze środków alkoholowych, więc tematyka, która będzie przewijała się cały czas to profilaktyka alkoholowa - mówi Aleksander Kornatowski, dyrektor MCPS.

Jednym z partnerów organizacyjnych będzie Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.

- Przygotowaliśmy dla was fantastyczne wydarzenia. Będziemy chcieli zaprosić na spotkania z naszymi aktorami, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach zarówno w teatrze, jak i filmie. Przygotowujemy także spotkanie z reżyserem, który opowie o współpracy na planie zdjęciowym. Oprócz tego cykl spotkań z Małgorzatą Potocką - mówi Agnieszka Kołdyńska-Iglesias, wicedyrektor teatru.

Wszystkie wydarzenia w ramach Kameralnego Lata będą bezpłatne.