Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Urszula Ledóchowska, zakonnica
Dziś jest: 29 maj 2020

KULTURA

Freestyle dance session

środa, 19 lutego 2020 14:06 / Autor: Elżbieta Warchoł
Fot. Szymon "Fotak" Wykrota
Elżbieta Warchoł

MOK „Amfiteatr” i Radomski Kolektyw zapraszają 29 lutego na kolejną odsłonę tanecznej imprezy - Freestyle dance session

Radomski Kolektyw to grupa przyjaciół, których połączyła miłość do tańca. Specjalizują się w stylach street i club dance: breaking, hip hop, waacking, house dance oraz afro House. Są czynnymi tancerzami, jeżdżą po całym świecie, biorąc udział w rożnych zawodach, warsztatach oraz tanecznych i muzycznych wydarzeniach. Promują kulturę hip hop w Radomiu wśród swoich wychowanków i nie tylko. Na swoim koncie mają mnóstwo pucharów, medali i innych sukcesów, ale najważniejsza jest dla nich prawdziwa zajawka w tym, co robią. W tym składzie byli razem m.in. w USA, poszerzając swoją wiedzę na temat kultury swoich stylów tanecznych.

Dance session będzie sterowany przez tancerzy, ale polega na improwizacji tanecznej do danej muzyki. - Zapraszamy wszystkich tancerzy, by wymieniać się swoimi umiejętnościami z resztą. Można przyjść, by po prostu posłuchać muzyki i pooglądać tancerzy, zapraszamy też beatboxerów, by przyszli spróbować swoich sił - zaprasza Sylwia "Ruda" Żołądkiewicz z RK.

Motywem przewodnim będzie swoisty hołd złożony wyjątkowemu artyście J Dilli – amerykańskiemu producentowi hip-hopowemu oraz raperowi. To właśnie jego beaty będziemy mogli usłyszeć podczas drugiej edycji tanecznego jam session. Dla wszystkich chętnych, by potańczyć, zagra radomianin – PJ aka DJ Loopfella.

PJ aka Dj Loopfella – dj, beatmaker, kolekcjoner czarnych płyt. Pomysłodawca oraz współorganizator cyklu hiphopowych imprez YO ALIBI RAPS! Wychowany na klasycznych rapowych i housowych brzmieniach drugiej połowy lat 90-tych. Gra rap, r’n’b, funk i funky house czyli wszystko to do czego bujasz głową. Na najbliższym jamie zaprezentuje numery od postaci z samego serca Detroit, członka Slum Village oraz The Ummah czyli legendarnego J Dilli.

Wstęp wolny. Początek o godz. 18, dance session trwa do godz. 21 w Kawiarni Artystycznej przy ul. Parkowej 1.

 

Zapraszamy do nas: