Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Etelbert, król
Dziś jest: 24 lutego 2020

KULTURA

Akademia Młodego Animatora. Trwa nabór

14 lutego 2020, 10:39 / Autor: Elżbieta Warchoł
za: pixabay/mirceaianc
Elżbieta Warchoł

Akademia Młodego Animatora to cykl warsztatowy z projektowania wydarzeń kulturalnych dla młodzieżowych rad miejskich, gminnych i powiatowych z terenu województwa mazowieckiego. Organizatorem cyklu jest Mazowiecki Instytut Kultury. W 2020 r. młodzież będzie projektować w duchu zero waste. Nabór zgłoszeń potrwa do 29 lutego.

Mazowiecki Instytut Kultury zaprasza do wysyłania zgłoszeń do tegorocznej edycji Akademii Młodego Animatora. Udział w projekcie mogą wziąć młodzieżowe rady miejskie, gminne i powiatowe. Uczestnicy wezmą udział w zrealizowanych w ich miejscowościach trzydniowym bezpłatnym cyklu warsztatowym z projektowania wydarzeń kulturalnych. Kolejnym etapem projektu będzie realizacja wymyślonych wydarzeń  przy wsparciu finansowym MIK (do 1000 zł). Na spotkaniu podsumowującym projekt w siedzibie MIK będą mieli okazję poznać innych uczestników projektu, zaprezentować owoce swojej pracy, wymienić się swoimi spostrzeżeniami i dobrymi praktykami.

Celem projektu jest pobudzenie kreatywności młodych mieszkańców województwa mazowieckiego, którzy angażują się w życie swojego lokalnego samorządu, wsparcie ich pomysłów i wyposażenie w wiedzę, którą będą mogli wykorzystać w przyszłości. Warsztaty prowadzone będą przy użyciu narzędzi Design thinking – metody twórczego rozwiązywania problemów, opartej na myśleniu projektowym. To proces, który łączy w sobie kreatywność i innowacyjność, skupiając się na potrzebach przyszłych użytkowników. Powstaje w ten sposób praktyczne rozwiązanie, które jest atrakcyjne, bo skoncentrowane na człowieku. Motywem przewodnim tegorocznej edycji Akademii Młodego Animatora będzie hasło zero waste – styl życia, zgodnie z którym człowiek stara się wytwarzać jak najmniej odpadów i nie zanieczyszczać środowiska.

Nabór zgłoszeń do 29 lutego 2020 r.

Warunki uczestnictwa w projekcie:

  • Przesłanie wypełnionego komputerowo formularza zgłoszeniowego na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;
  • Uczestnictwo minimum 10 osób będących członkami rady we wszystkich warsztatach cyklu;
  • Zapewnienie sali warsztatowej na cykl warsztatowy w wybranym terminie;
  • Zobowiązanie do zorganizowania zaprojektowanego wydarzenia kulturalnego.

Spośród przesłanych zgłoszeń MIK wybierze do udziału w warsztatach dwie rady młodzieżowe.

Warsztaty odbędą się w następujących terminach:I grupa: 14, 15 i 21 marcaII grupa: 18, 19 i 25 kwietnia

Warsztaty poprowadzi: Agnieszka Kwasieborska, cooperativa studio (www.cooperativastudio.com)Konsultacje zero waste: Małgorzata Gęca, Vademecum Zero Waste (vademecumzerowaste.com)

Szczegóły, regulamin oraz formularz dostępne są na stronie Mazowieckiego Obserwatorium Kultury (www.mazowieckieobserwatorium.pl) w zakładce Projekty.

Zapraszamy do nas:
Free Web Counter stats counter