Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Apostołowie Piotr i Paweł
Dziś jest: Środa, 29 czerwca 2022

KULTURA

Z ludźmi i dla ludzi - 60 lat działalności Andrzeja Mędrzyckiego

czwartek, 26 września 2019 18:34 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Dziennikarz, poeta, społecznik... Andrzej Mędrzycki świętuje sześćdziesięciolecie działalności artystycznej. 

Andrzej Mędrzycki urodził się w Radomiu w 1939 roku. Jest dziennikarzem znanym z prasy, radia i telewizji, kojarzony przede wszystkim z Wyścigiem Pokoju. Pisze wiersze, działa na rzecz lokalnej społeczności, kultywuje wartości patriotyczne. Od sześćdziesięciu lat aktywnie działa w Radomiu. W związku z działalnością dziennikarską, której poświęcił większą część swojego życia, jubileusz Andrzeja Mędrzyckiego odbył się pod hasłem "W dziennikarskim klimacie", a imprezę poprowadzili młodsi koledzy po fachu - Marek Oleszczuk i Piotr Dobrowolski. 

- Podejmowanie różnorodnych inicjatyw jest szczególnie potrzebne, zwłaszcza już powyżej pięćdziesiątki. Trzeba być aktywnym - to sprawia, że kondycja nie maleje - mówi sam jubilat podsumowując minione lata swojej działalności:

W jubileuszu wzięły udział zarówno osoby, które znają Andrzeja Mędrzyckiego osobiście, jak i ci, którzy kojarzą go z jego działalnością artystyczną:

Podczas wydarzenia nie zabrakło wspomnień. O wybawieniu z dziennikarskiej opresji przez Andrzeja Mędrzyckiego opowiedział Marek Oleszczuk:

- Pan Andrzej Mędrzycki pięknie mówi po polsku, fantastycznie snuje opowieści. To jest talent, który w dzisiejszych czasach zanika - mówi Beata Drozdowska - dyrektor radomskiej "Łaźni":

Podczas wieczoru w 'Łaźni” wiersze jubilata recytowali Danuta Dolecka, Włodzimierz Mancewicz i Mariusz Pyrka.