Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: Niedziela, 14 sierpnia 2022

Wydarzenia

Rozpoczynają się Koneckie Dni Kultury Chrześcijańskiej

czwartek, 23 czerwca 2022 09:57 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

To piąta edycja tego wydarzenia. Po dwuletniej przerwie wracają Koneckie Dni Kultury Chrześcijańskiej.

Koneckie Dni Kultury Chrześcijańskiej to inicjatywa parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Końskich oraz działających tu Rycerzy Kolumba. – Mają one na celu przede wszystkim to, żeby propagować właśnie chrześcijańską kulturę w różnych wymiarach, nie tylko religijnym, ale i świeckim – mówi ks. Tomasz Janicki, proboszcz parafii.

Tegoroczne Koneckie Dni Kultury Chrześcijańskiej rozpoczną się od mszy świętej odprawionej w czwartek (23 czerwca) w miejscowym kościele o godzinie 17. W piątek zorganizowany będzie rajd rowerowy do Węgrzyna. Tu uczestnicy przedsięwzięcia wezmą udział we mszy świętej, zaś po niej wszyscy obecni otrzymają błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II.

W sobotę o godzinie 20 zaplanowane zostało ognisko patriotyczne przy altanie na placu kościelnym. W niedzielę, w rocznicę konsekracji kościoła, odprawiona zostanie msza święta. Początek o godzinie 12. Z kolei o godzinie 15 rozpocznie się festyn parafialny. Wśród wielu atrakcji nie zabraknie loteriady, występów na scenie, festiwalu pierogów, a nawet pieczonego dzika. Do korzystania z tych atrakcji już teraz zaprasza wszystkich chętnych ks. Tomasz.