Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: bł. Innocenty XI, papież
Dziś jest: Piątek, 12 sierpnia 2022

DIECEZJA RADOMSKA

Po 20 latach kierowania radiem ks. Jacek Wieczorek proboszczem parafii św. Mikołaja w Końskich

środa, 22 czerwca 2022 14:08 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Ks. Jacek Wieczorek został mianowany proboszczem parafii św. Mikołaja w Końskich. To jedna z największych wspólnot parafialnych w diecezji radomskiej. Ks. Wieczorek był dyrektorem Radia Plus Radom prawie 21 lat. Zmiany zostały ogłoszone 22 czerwca przez biskupa Marka Solarczyka w Auli Jana Pawła II w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu.

Ks. Jacek Wieczorek (51 lat) przyjął święcenia kapłańskie 14 czerwca 1997 roku w katedrze Opieki NMP w Radomiu z rąk bp. Edwarda Materskiego. Jako wikariusz pracował w parafii Matki Bożej Miłosierdzia w Radomiu. Po roku został wysłany na studia specjalistyczne z nauk o środkach komunikacji społecznej na Papieskim Uniwersytecie Salezjańskim w Rzymie. W czasie studiów i po ich zakończeniu pomagał duszpastersko we włoskich parafiach, gdzie mógł poznać życie Kościoła i duszpasterstwo w północnych Włoszech.

Po powrocie do Polski został najpierw dyrektorem programowym Radia AVE, a od 1 października 2002 roku nieprzerwanie przez 249 miesięcy kierował rozgłośnią diecezji radomskiej. Dzięki jego staraniom rozgłośnia najpierw uruchomiła własny system nadawczy na kominie dawnej elektrociepłowni Radom – Północ znacznie obniżając koszty funkcjonowania, podjęła współpracę w porozumieniu programowym Radia Plus jako stacja franczyzowa, rozszerzyła swój zasięg o stacje w Kupimierzu, Kozienicach i Skarżysku - Kamiennej. Konsekwentna praca całego zespołu radiowego pozwoliła osiągnąć wysoką jakość programu, która zagwarantowała stabilną słuchalność wśród odbiorców w całym regionie i zaufanie reklamodawców oraz wielu instytucji samorządowych.

- Radio było i jest moją największą pasją. Bardzo się cieszę, że mogłem sporo dobrego zrobić i wnieść razem z ludźmi, którzy byli nie tylko profesjonalistami, ale również ideowymi marzycielami wierzącymi w moc radia. Cieszę się, że radomski Plus potrafił łączyć ewangelizację, komercję i misję służenia lokalnym społecznościom. Bogu dziękuję za niezliczone grono osób, które wspierały materialnie i duchowo moja misję tworzenia silnego medium diecezjalnego. Zostawiam w radiu fantastyczny zespół, który towarzyszył mi i nadal się ciągle rozwija, a także kilka projektów, które otwierają radio na kolejne wyzwania. Teraz ze sporymi obawami, ale i z ufnością podejmuję nowe zadania postawione mi przez Księdza Biskupa – powiedział ks. Jacek Wieczorek tuż po otrzymaniu nominacji na proboszcza koneckiej parafii.

Oprócz funkcji dyrektora Radia Plus Radom ks. Wieczorek był prezesem Spółki Producenckiej Plus Polska i szefem Rady Programowej Radia Plus, a także jest członkiem Kapituły Nagrody Medialnej Totus Tuus im. Bp Jana Chrapka w Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia w Warszawie. Od 2007 roku jest kapelanem leśników Nadleśnictwa Barycz koło Końskich i Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej koło w Końskich. Urząd proboszcza w parafii św. Mikołaja w Końskich, zgodnie z dekretem Biskupa Radomskiego, obejmie 1 lipca 2022 roku.