Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: bł. Innocenty XI, papież
Dziś jest: Piątek, 12 sierpnia 2022

DIECEZJA RADOMSKA

"4000 Paczek dla Ukrainy"

środa, 15 czerwca 2022 13:28 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Rycerze Kolumba przygotowują kolejny transport humanitarny. Dary od wtorku są przygotowywane w Centrum Miłosierdzia, które mieści się przy parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu. Akcja przebiega pod hasłem: "4000 Paczek dla Ukrainy".

Kapelan Rycerzy Kolumba ks. Wiesław Lenartowicz poinformował, że akcja jest podjęta na prośbę biskupa Radosława Zmitrowicz z diecezji kamieniecko-podolskiej. - Głównie są to dary żywnościowe oraz materiały higieniczne dla żołnierzy o co prosili kapelani wojskowi. Część artykułów żywnościowych trafi do wskazanych rodzin oraz centrów pomocowych, gdzie przebywają uchodźcy - powiedział Radiu Plus Radom ks. Lenartowicz.

Były Rycerz Stanowy Rycerzy Kolumba w Polsce Andrzej Anasiak poinformował, że do tej pory organizacja przygotowała ok. 100 ciężarówek z darami na Ukrainę. - W Radomiu mieści się jedno z centrów logistycznych, gdzie przygotowywane są dary i paczki żywnościowe. Dotychczas przygotowaliśmy ok. 12 tys. paczek. Cieszymy się, że w akcję dystrybucji zaangażowali się Rycerze Kolumba z Ukrainy. Kierując się słowami papieża Franciszka skierowanymi do nas, aby nie zatrzymywać się w pomaganiu, rozpoczęliśmy przygotowania do kolejnego transportu. Tym razem ruszamy z wielką akcją "4000 Paczek dla Ukrainy” - powiedział Andrzej Anasiak.

W Centrum Miłosierdzia Bł. Ks. Michaela McGivney’a przy parafii Matki Bożej Częstochowskiej paczki są pakowane przez wolontariuszy z Zespołu Szkół Ekonomicznych, Zespołu Doskonalenia Zawodowego, Zespołu Szkół Spożywczych i Hotelarskich, pionu pedagogicznego z tych szkół, parafian oraz Rycerzy Kolumba z Rady 14004.

Rycerze Kolumba od początku rosyjskiej agresji na Ukrainę organizują transporty żywności i leków na Ukrainę. Na początku marca przeznaczyli na ten cel 4 mln dol., o czym poinformował przebywający wówczas w Radomiu ojciec Jonathan Kalisch, dyrektor ds. Kapelanów i Rozwoju Duchowego w Radzie Najwyższej Rycerzy Kolumba.