Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Nieustającej Pomocy
Dziś jest: Poniedziałek, 27 czerwca 2022

DIECEZJA RADOMSKA

Czterech diakonów przyjmie w sobotę święcenia kapłańskie

czwartek, 26 maj 2022 13:59 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

W sobotę, 28 maja święcenia kapłańskie przyjmie czterech diakonów Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Udzieli ich biskup radomski Marek Solarczyk. Początek uroczystości o godzinie 10.00. Poniżej przedstawiamy sylwetki przyszłych duszpasterzy. 

Artur Spasiński ma 27 lat i pochodzi z parafii Świętej Faustyny Kowalskiej w Groszowicach koło Radomia. Motto jego obrazka prymicyjnego pochodzi z Psalmu 13 „Ja zaś zaufałem Twemu miłosierdziu; niech się cieszy me serce z Twojej pomocy”. - Bardzo ważny w moim życiu jest kult miłosierdzia Bożego. Propagowała go Patronka mojej rodzinnej parafii. Odczułem w moim życiu Boże działanie, Jego miłosierdzie względem mojej osoby, szczególnie w czasie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. To wówczas zdecydowałem pójść do seminarium – powiedział diakon Spasiński:

Filip Kochanowski ma 25 lat i pochodzi z parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Opocznie. W swoim życiu kapłańskim będzie starał się żyć według słów z Psalmu 88: „Niech dojdzie do Ciebie moja modlitwa, nakłoń swego ucha na moje wołanie!”. - Te słowa to motto na moim obrazku prymicyjnym. Celebrując Eucharystię będzie chciał zanosić wszystkie intencje do Boga. Dzisiaj cieszę się, że ten czas rekolekcji, który obecnie przeżywamy, będzie okazją do wyciszenia się i umocnienia duchowego przed tym, co wydarzy się w najbliższą sobotę – powiedział diakon Kochanowski:

Emil Komorek ma 25 lat i pochodzi z parafii Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Jasionnej. Mottem jego obrazka prymicyjnego są słowa Chrystusa z Ewangelii św. Mateusza: „Ja jestem w Wami”. - Słowa te uświadamiają nam bliską obecność Boga przy nas. On wstąpił do nieba, ale pozostał wśród nas w Najświętszym Sakramencie – powiedział diakon Komorek:

Damian Gajownik ma 26 lat i pochodzi z parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szydłówku. Na jego obrazku prymicyjnym widnieją słowa z Psalmu 69: „Na współczującego czekałem, ale go nie było, i na pocieszających, lecz ich nie znalazłem”. - Chrystus powołał mnie, aby być blisko Niego. W czasie swojej posługi kapłańskiej będę chciał być blisko Boga. Za chwilę będę kapłanem. To wielki dar i zobowiązanie – powiedział diakon Gajownik.