Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Jan Nepomucen Chrzan, męczennik
Dziś jest: Piątek, 01 lipca 2022

DIECEZJA RADOMSKA

102 rocznica urodzin św. Jana Pawła II

środa, 18 maj 2022 10:29 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
fot. Radio Plus Radom
Magdalena Gliszczyńska

Dziś mija 102 rocznica urodzin św. Jana Pawła II.  Karol Wojtyła urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach.

Dla Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” to kolejna okazja do wdzięczności za pontyfikat Świętego Papieża - mówi ks. Dariusz Kowalczyk prezes Fundacji

Karol Wojtyła do historii przeszedł jako papież Jan Paweł II, wybrany 16 października 1978, jego pontyfikat trwał 27 lat. Zmarł 2 kwietnia  2005 r. Sześć lat później Jan Paweł II został beatyfikowany, a świętym ogłoszono go w kwietniu 2014 roku.

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” została powołana przez Konferencję Episkopatu Polski w 2000 roku jako wyraz wdzięczności dla Ojca Świętego Jana Pawła II za Jego niestrudzoną posługę duchową na rzecz Kościoła i Ojczyzny. Idea utworzenia Fundacji jako organizacji, której działalność ma upamiętniać Pontyfikat Jana Pawła II przez promowanie nauczania Papieża i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury, narodziła się po pielgrzymce Ojca Świętego do Polski w 1999 r.

Od początku swoje działalności Fundacja objęła opieką kilka tysięcy młodych ludzi z całej Polski zgodnie z wezwaniem Ojca Świętego do „nowej wyobraźni miłosierdzia”. Stypendyści niemalże z każdego zakątka Polski tworzą niezwykły, „żywy” pomnik, budowany przez Polaków wdzięcznych św. Janowi Pawłowi II.