Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Jan Nepomucen Chrzan, męczennik
Dziś jest: Piątek, 01 lipca 2022

Wydarzenia

Oni wiedzą, jak czerpać pokój z bliskiej zażyłości z Chrystusem

piątek, 13 maj 2022 13:31 / Autor: Jakub Dębski
Fot. Jakub Dębski
Jakub Dębski

Dziś (13 maja) nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego organizowanego przez wydział katechetyczny Kurii Diecezji Radomskiej. Nagrodzone zostały dzieci z klas 1-3.

Konkurs plastyczny nosił hasło "Posłani w pokoju Chrystusa". W każdej kategorii wiekowej przyznawane były trzy pierwsze miejsca oraz dwa wyróżnienia.

- Napłynęły 123 prace z różnych szkół. Autorzy 15 z nich zostaną nagrodzeni. Idea konkursu polegała na przedstawieniu w pracach plastycznych, że pokój czerpiemy z bliskiej zażyłości z Jezusem Chrystusem, że to on jest dla nas źródłem pokoju. Laureaci konkursu otrzymają nagrody dopasowane do zainteresowań plastycznych dzieci jak kredki i farby, ale też gry i książeczki, które rozwiną ich wiedzę religijną – powiedziała Ewa Majcher, współorganizator konkursu.

Ks. Stanisław Łabendowicz, dyrektor wydziału katechetycznego Kurii Diecezji Radomskiej uważa, że takie konkursy są ważne.

- Chcemy w każdym roku objąć konkursami wszystkie etapy edukacyjne i m.in. te najmłodsze dzieci zawsze mają możliwość udziału w konkursie plastycznym. Widzimy u dzieci i rodziców radość z wystawy. Widać też, że prawda, którą chcemy słownie przekazać będzie bardziej przyjmowana kiedy się w nią zaangażują uczniowie i uobecnią tą prawdę w rysunkach – powiedział ks. Stanisław Łabendowicz.

Dzieci są zadowolone ze swoich prac.

Wśród prac uczniów klasy pierwszej zwyciężył rysunek Wiktorii Kochanowskiej z SP nr 3 w Opocznie. Zaraz za nią na podium stanęli Patryk Świędzikowski i Gabriela Domagała. Wyróżnione zostały prace Weroniki Kazały i Kaji Siekańskiej. W klasie drugiej pierwsze miejsce zajęła Iga Kowalczyk z ZPO w Policznej. Drugie i trzecie miejsce odpowiednio zajęli Oliwia Bartos i Szymon Pachucy. Z klasy drugiej wyróżnione zostały prace Leny Moskwy i Zuzanny Wójcik. W klasie trzeciej zwyciężyła praca Leny Pałki z ZPO w Stadnickiej Woli. Następne miejsca należały do Jadwigi Strydniak i Leny Konopki. Natomiast wyróżnione zostały prace Leny Dybalskiej i Izabeli Misztak.