Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Paschalis Baylon, zakonnik
Dziś jest: Wtorek, 17 maja 2022

DIECEZJA RADOMSKA

W niedzielę zbiórka na media diecezjalne

sobota, 22 stycznia 2022 14:13 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

24 stycznia Kościół wspomina w liturgii św. Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy i prasy katolickiej. Natomiast dzień wcześniej w diecezji radomskiej w kościołach odbędzie się zbiórka do puszek na media diecezjalne. W dziele ewangelizacji uczestniczy Radio Plus Radom, tygodnik Gość Niedzielny oraz Portal Diecezji Radomskiej.

Ks. Jacek Wieczorek, dyrektor Radia Plus Radom powiedział, że stacja zajmuje ugruntowaną pozycję na rynku radiowym w Radomiu i okolicach oraz ma prawie 30-letnie doświadczenie w nadawaniu programu dla mieszkańców województwa mazowieckiego, świętokrzyskiego i łódzkiego. A dzięki sieci internetowej radia słuchają fani na całym świecie.

- Mamy cztery stacje nadawcze: w Radomiu, Kupimierzu, Kozienicach i Skarżysku-Kamiennej i tym samym obejmujemy doskonałym sygnałem południowe województwo mazowieckie, północne powiaty świętokrzyskiego i ziemię opoczyńską. Jednak o sile naszej stacji stanowią ludzie, którzy pracują na sukces naszego radia, którzy chce uprzyjemniać słuchaczom każdy dzień muzyką, dobrym słowem, radością życia i modlitwą. Nie gonimy za sensacją, ale stawiamy na wiarygodność i budowanie jedności w naszych podzielonych środowiskach – powiedział ks. Jacek Wieczorek.

Dodaje, że stacja przygotowuje program dla wszystkich i „chce dawać każdemu człowiekowi motywację do życia, działania i odpowiedzialności za małe ojczyzny”. - Chcemy dawać ludziom nadzieję, żeby zawsze wyjść na plus, bo jak mówił św. Jan Paweł II plus znaczy więcej – powiedział dyrektor rozgłośni diecezjalnej.

W niedzielę, 23 stycznia we wszystkich parafiach diecezji radomskiej będą zbierane ofiary do puszek na utrzymanie mediów diecezjalnych. - Dlatego już dzisiaj dziękujemy za każdą złotówkę, dzięki której będziemy mogli zapłacić faktury za prąd, nadajniki, czy sprzęt radiowy. Jesteśmy wdzięczni za wsparcie. Dziękuję za każdy gest dobroci – powiedział ks. Jacek Wieczorek.

Radio Plus Radom powstało 25 grudnia 1993 roku z inicjatywy pierwszego biskupa radomskiego Edwarda Materskiego. Właścicielem rozgłośni jest diecezja radomska. Od 2013 roku rozgłośnia należy do ogólnopolskiego porozumienia programowego stacji radiowych "Plus". Od samego początku radio nadaje na częstotliwości 90,7 MHz, od 2007 roku na częstotliwości 94,0 MHz a od 2019 roku na 97,9 MHz. Od niedawna stacja jest również obecna w Skarżysku-Kamiennej na częstotliwości 94,5 MHz. Radio można też słuchać w internecie. Swoim zasięgiem stacja obejmuje prawie pół miliona potencjalnych słuchaczy zamieszkałych w Radomiu i powiecie radomskim, w Białobrzegach, Szydłowcu, Końskich, Skarżysku-Kamiennej, Opocznie, Przysusze, Iłży, Szydłowcu, Pionkach i Drzewicy.