Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: bł. Wincenty Lewoniuk i męczennicy z Pratulina
Dziś jest: Niedziela, 23 stycznia 2022

Wydarzenia

Relikwie św. Jana Pawła II w Drzewicy

czwartek, 13 stycznia 2022 10:32 / Autor: Marcin Prejs
Fot. ks. Michał Kopciński
Marcin Prejs

Parafia św. Łukasza w Drzewicy przeżywa peregrynację relikwii i wizerunku św. Jana Pawła II.

Relikwie do drzewickiej parafii trafiły w niedzielę. Będą tu przez tydzień. W tym czasie wystawione są one w kościele św. Łukasza. Tu podczas mszy świętych wierni modlą się do św. Jana Pawła II. – Wpatrujemy się w św. Jana Pawła II jako papieża rodziny – mówi ks. Michał Kopciński, wikariusz parafii św. Łukasza w Drzewicy. – Ta nasza modlitwa opiera się na takim wielkim błaganiu za jego przyczyną o świętość naszych rodzin – dodaje.

Peregrynacja relikwii i wizerunku św. Jana Pawła II odbywa się z inicjatywy Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej. Ta 20 listopada świętowała swoje 25-lecie. – Podczas obchodów tego jubileuszu rozpoczęła się peregrynacja relikwii po oddziałach Akcji Katolickiej na terenie diecezji – wyjaśnia Jerzy Skórkiewicz, wiceprezes Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej.

Z Drzewicy relikwie św. Jana Pawła II trafią do Gowarczowa, a potem do parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Opocznie. Po peregrynacji umieszczone zostaną w Dąbrówce, gdzie powstaje 19. oddział Akcji Katolickiej na terenie diecezji.