Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Rita z Cascia, zakonnica
Dziś jest: Niedziela, 22 maja 2022

DIECEZJA RADOMSKA

Chcą omodlić cały Radom

poniedziałek, 10 stycznia 2022 15:07 / Autor: Monika Nowakowska
foto: MNowakowska/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Rycerze Kolumba, którzy modlitewnie chcą omodlić cały Radom zaprosili w niedzielę, 9 stycznia mężczyzn do kościoła pw. Chrystusa Kapłana  znajdującego się na placu Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Eucharystii przewodniczył bp. Marek Solarczyk.

W homilii bp. Marek Solarczyk zwrócił uwagę na religijne zaangażowanie Rycerzy Kolumba w Polsce.- To jest wpisane w naszą wspólnotę, że nad każdym z nas Bóg wypowiedział i wypowiada to wyjątkowe wyznanie i potwierdzenie swojej miłości, mówiąc: "To jest moje dziecko umiłowane, w którym mam upodobanie". Mamy świadomość, ile my potrzebujemy w sobie troski, wrażliwości, ciągłego poszukiwania, aby rzeczywiście słyszeć głos Boga, aby wierzyć w Jego miłość, aby nie dać sobie jej odebrać i wierzyć w to, że Bóg jest w tym świecie, który nas otacza. I ta Jego miłość zwycięża i zwycięży - mówił.

Po Mszy św.świadectwo wiary wygłosił brat Stefan Grzywacz, sponsor i wykonawca Kaplicy Wieczystej Adoracji pod wezwaniem Św. Jana Pawła II w Jedlni Kolonii.

Następnie uczestnicy udali się na dziedziniec seminarium, gdzie przed figurą Matki Bożej rozważano Tajemnice Światła.

Po zakończonej modlitwie różańcowej kapelan Rycerzy Kolumba, ks. Wiesław Lenartowicz zaprosił wszystkich do refektarza na wspólny opłatek.

Kolejny Męski Różaniec odbędzie się 06.02. w parafii pw. Opatrzności Bożej przy ul. Skrajnej na oś. Wośniki.