Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Rita z Cascia, zakonnica
Dziś jest: Niedziela, 22 maja 2022

DIECEZJA RADOMSKA

Trzech Króli: Godz. 10.30: Transmisja Mszy św. z kościoła św. Barbary w Pionkach

wtorek, 04 stycznia 2022 12:04 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Radio Plus Radom przeprowadzi transmisję mszy świętej z kościoła św. Barbary w Pionkach przed Orszakiem Trzech Króli.

W najbliższy czwartek mieszkańcy Pionek przejdą ulicami swojego miasta w VIII Orszaku Trzech Króli. Sprawdziliśmy jak idą przygotowania i co wydarzy się w Pionkach 6 stycznia.

Jak powiedział proboszcz parafii pw. św. Barbary w Pionkach ks. Robert Kowalski, w uroczystości Objawienia Pańskiego chodzi przede wszystkim o spotkanie z Bogiem, którego człowiek poszukuje. - Każdy człowiek chce odpowiedzieć na pytanie o sens życia, kim jesteśmy i dokąd dążymy? Na pewno dopomoże nam w tym Pan Bóg - mówi ks. Kowalski:

Głównym inicjatorem Orszaku Trzech Króli w Pionkach są Rycerze Kolumba Rady im. Św. Michała Archanioła. Michał Kustra z rady przyznaje, że ostatnie tygodnie były wypełnione intensywną pracą, ale teraz już prawie wszystko jest dopięte na ostatni guzik:

Jednak Rycerze Kolumba nie są osamotnieni w misji jakiej się podjęli. Nierzadko pomagają im ich rodziny tak jak w przypadku Michała Kustry. - Przede wszystkim zawsze całą rodziną uczestniczymy w Orszaku, ale także razem z dziećmi staramy się wspierać przygotowania - mówi żona Agata Kustra. - Rozdajemy naklejki, korony, a także pomagamy zbierać do puszek - dodaje córka Gabriela:

Orszak rozpocznie się o godzinie 12:00 na terenie Ogrodu Jordanowskiego w Pionkach i będzie poprzedzony mszą świętą w kościele św. Barbary pod przewodnictwem biskupa Piotra Turzyńskiego. Szczegółowy program Orszaku prezentowaliśmy TUTAJ.