Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: bł. Wincenty Lewoniuk i męczennicy z Pratulina
Dziś jest: Niedziela, 23 stycznia 2022

DIECEZJA RADOMSKA

Ks. Gogacz: Chcemy dać podwaliny pod dobre chrześcijaństwo

czwartek, 13 maj 2021 08:39 / Autor: Monika Nowakowska
foto: pixabay/Pexels
Monika Nowakowska

- Chcemy dać podwaliny pod dobre chrześcijaństwo - mówi diecezjalny duszpasterz powołań i prefekt Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu, ks. dr Paweł Gogacz. Wspólnota seminaryjna zaprasza uczniów szkół średnich, studentów i młodzież pracującą na Dzień Skupienia Mężczyzn.

Dzień Skupienia Mężczyzn to impreza cykliczna. Tym razem skierowana jest do młodzieży męskiej, która zadaje sobie pytania dotyczące wiary, a wśród nich także swojej, osobistej drogi życiowej. - W spotkaniu mogą wziąć udział mężczyźni, którzy jeszcze nie rozeznali swojego powołania oraz ci, którzy już znaleźli swoje powołanie, ale chcą je ugruntować, czy jest to dobre miejsce i jak prowadzić relacje z Jezusem - mówi duszpasterz.

Organizatorzy mają nadzieję, że to kilkugodzinne spotkanie przeplatane modlitwą, wykładem, czy filmem pomoże wielu znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania, rozwieje wszelkie wątpliwości dotyczące wiary i pomoże wskazać odpowiedni kierunek powołania zaznaczając, że nie zawsze musi to być droga do kapłaństwa, ale też np. małżeństwa.

Przewodnikiem dnia skupienia będzie 15-letni bł. Carlo Acutis - informatyk kochający przyrodę, muzykę i grę na saksofonie. Jako apostoł Eucharystii, bł. Carlo postanowił wykorzystać swój talent informatyczny do zaprojektowania i stworzenia międzynarodowej wystawy na temat „Cudów Eucharystycznych”. - Chcemy pójść to drogą i pokazać młodym, że można żyć w świecie zanurzonym we wszystkie zdobycze techniki, a z drugiej strony mieć wspaniałe relacje z Jezusem - dodaje:

Dzień Skupienia Mężczyzn odbędzie się 22 maja w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu.

PROGRAM

10.00 – Zjazd i zawiązanie wspólnoty

10.30 – „Oryginały czy fotokopie?”

12.00 – Eucharystia

13.00 – Agapa

14.00 – Moja autostrada do nieba

15.00 – Adoracja i koronka do Bożego Miłosierdzia

16.00 – Rozjazd

Zainteresowani udziałem w spotkaniu powinni do 20 maja zgłosić chęć udziału pod numerami telefonów: (48)330 91 01; (48)330 91 19 lub 602 812 306.