Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Filip Nereusz, prezbiter
Dziś jest: Czwartek, 26 maja 2022

DIECEZJA RADOMSKA

Kościół na os. Akademickim ponownie otwarty

wtorek, 21 kwietnia 2020 12:00 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
fot. Parafia św. Jadwigi/FB
Magdalena Gliszczyńska

Wszystkie testy mają wynik ujemny – taką informację otrzymało dwóch duszpasterzy parafii św. Jadwigi w Radomiu, którzy 14 dni przebywali w kwarantannie. Dziś ponownie rozpoczęli posługę w kościele parafialnym.

Dobrą informacją podzielili się z wiernymi na profilu społecznościowym parafii. W kwarantannie wciąż pozostaje jednak diakon Paweł, którego pierwszy test był pozytywny i obecnie czeka na drugi test. Ks. Marek Adamczyk z kolei, choć ma wynik negatywny, również spędzi jeszcze kilka dni w domu. - Ważne jest, że nikt z nas nie choruje na koronawirusa – czytamy w komunikacie.

 

Przypomnijmy, księża kwarantannę rozpoczęli w Wielki Poniedziałek. - To był dla nas bardzo trudny czas, Wasza życzliwość, troska i modlitwa przerosła nasze najśmielsze oczekiwania, otrzymywaliśmy więcej niż było nam potrzebne. Dobre słowa, laurki dzieci dołączane do ciasta, to wszystko sprawiało, że wielokrotnie czuliśmy się wzruszeni. Bardzo, bardzo dziękujemy! Z różnych powodów, taki scenariusz wydaje nam się tak bardzo nieprawdopodobny, że trudno nam nie widzieć Waszej modlitwy i Bożego miłosierdzia. Dziękujemy – piszą kapłani.

Od dziś, czyli od 21 kwietnia wszystkie msze będą celebrowane bez żadnych zakłóceń, każda msza będzie również transmitowana online. Od godziny 17.00 do 18.00 będzie osobista adoracja Najświętszego Sakramentu (w kościele nie może być wtedy więcej niż 21 osób). Każda osoba wchodząca na adorację, ma obowiązek przeliczyć osoby w kościele i jeśli będzie ich więcej niż 19, prosimy o wyjście na zewnątrz i zaczekanie na zwolnienie się miejsca. Na mszy może być 21 osób. Z rodziny, która zamówiła intencję może przybyć do 5 osób. W niedzielę wszystkie msze według zwyczajnego niedzielnego porządku. Ponownie odprawiany będzie różaniec o godz. 20.30. Od godziny 19.30-20.30 będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, według formuły z ostatnich tygodni. Kancelaria, czynna będzie we wtorki, środy i czwartki od 17.00-18.00.