Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Augustyn z Canterbury, biskup
Dziś jest: 27 maj 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Caritas prosi ludzi młodych o pomoc

piątek, 27 marca 2020 11:47 / Autor: Michał Kaczor
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Każdego dnia pracownicy Caritas Diecezji Radomskiej odbierają telefony z prośbą o pomoc przy zrobieniu zakupów czy pójściu do apteki. Jest ich tak wiele, że brakuje rąk do pracy. Caritas apeluje do parafii by zaangażowały osoby młode.

Caritas Diecezji Radomskiej organizuje pomoc wolontariuszy przy zakupach. Zaczyna jednak brakować rąk do pracy, bo potrzebujących jest coraz więcej.

- Pamiętamy o tym, że mamy parafialne zespoły Caritas, ale w dużej mierze to ludzie starsi i w tych okolicznościach nie zawsze możemy korzystać z ich pomocy - mówi ks. Robert Kowalski, dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej.

Codziennie placówka odbiera dziesiątki telefonów z prośbą o pomoc - najczęściej od osób starszych. W związku z tym ks. Robert Kowalski apeluje do parafii o pomoc.

- Prosimy księży proboszczów o to, by pomyśleli o osobach, które mogą pomóc i wesprzeć osoby z terenu konkretnych parafii. Jest coraz więcej telefonów. Do tej pory jakoś sobie poradziliśmy, ale w takim tempie będziemy musieli rozszerzyć krąg osób, które będą nas wspierały. Zapraszamy wszystkie grupy zorganizowane - zachęca ks. Kowalski.

Już znalazły się pierwsze grupy chętne do pomocy. To m.in. Rycerze Kolumba, Wojska Obrony Terytorialnej i Straż Miejska w Radomiu.

Każda osoba pomagająca musi być zweryfikowana. Stąd apel do grup oficjalnie organizowanych.

Zapraszamy do nas: