Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Augustyn z Canterbury, biskup
Dziś jest: 27 maj 2020

DIECEZJA RADOMSKA

"Módlmy się, ale zacznijmy działać!" - kapelan myśliwych organizuje zbiórkę na rzecz radomskich szpitali

piątek, 27 marca 2020 09:53 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Ks. Adam Łukiewicz - kapelan radomskich myśliwych zachęca brać myśliwską, rodziny myśliwych, a także sympatyków łowiectwa do wsparcia radomskich szpitali. Uruchomione zostało specjalne konto, na które wpłacać można dobrowolne datki.

W mediach społecznościowych na każdym kroku znaleźć można apele o wsparcie szpitali. "Brakuje wszystkiego", "Boimy się o siebie, o naszych najbliższych", "Przyjmiemy każde wsparcie, a już teraz za wszystko dziękujemy" - tego typu wpisy pojawiają się w sieci bardzo często. Tych cichych bohaterów ostatnich dni chce wesprzeć ks. Adam Łukiewicz  - myśliwy i kapelan radomskich myśliwych, który organizuje zbiórkę wśród myśliwych, ich rodzin i sympatyków łowiectwa: 

Zebrane środki przeznaczone zostaną na wsparcie szpitali regionu radomskiego. Kupione zostaną niezbędne środki ochrony biologicznej: maseczki, kombinezony ochronne, przyłbice czy ozonatory.

Pieniądze można wpłacać na konto: Bank spółdzielczy w Przysusze - oddział w Odrzywole. Numer konta: 49 9145 1024 5005 3484 2000 0003 z dopiskiem: pomoc dla szpitali w związku z epidemią koronawirusa. 

- Pamiętajmy: taka jest nasza wartość, ile pomożemy drugiemu człowiekowi! - przypomina ks. Adam Łukiewicz i apeluje o zjednoczenie się w tym trudnym czasie: 

Opisana zbiórka to inicjatywa kapelana radomskich myśliwych. Jednak na rzecz służby zdrowia działają myśliwi w całym kraju. Na stronie zrzutka.pl cały czas trwa zbiórka pieniędzy, które przeznaczone zostaną na szycie maseczek. Akcja ma koordynatorów w dwudziestu miastach w całej Polsce - również w Radomiu. Akcję w Radomiu koordynuje Alicja Krasa. - W tej chwili czekamy na skrojone maseczki do uszycia, uszyjemy je u naszych krawcowych, które również zgłosiły się do tej akcji. Następnie przekażemy je naszym szpitalom - mówi Alicja Krasa i opisuje szczegóły akcji. Pani Alicja zachęca również do samodzielnego szycia maseczek:

Link do zrzutki znaleźć można tutaj

Zapraszamy do nas: