Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Grzegorz VII, papież
Dziś jest: 25 maj 2020

Wydarzenia

Caritas chce kupić respiratory dla szpitali w Radomiu i Opocznie

czwartek, 26 marca 2020 15:34 / Autor: Michał Kaczor
fot. Caritas Diecezji Radomskiej
Michał Kaczor

Caritas Diecezji Radomskiej rusza z akcją "STOP dla koronawirusa". Trwa zbiórka na respiratory i urządzenia do dezynfekcji karetek dla szpitali w Radomiu i Opocznie.

Akcja "STOP dla koronawirusa" jest odpowiedzią na wyzwania, jakie pojawiły się w związku z pandemią. Caritas Diecezji Radomskiej uruchomił zbiórkę pieniędzy na respiratory i urządzenia do dezynfekcji karetek dla Radomskiego Szpitala Specjalistycznego i Szpitala Powiatowego w Opocznie.

- Placówki pomocowe Caritas i szpitale potrzebują masek ochronnych, kombinezonów, środków dezynfekujących. Ostatnio rozmawiałem z panią z radomskiego szpitala i okazuje się, że pojawia się potrzeba nabycia jak najszybciej środków dezynfekujących karetki - mówi ks. Robert Kowalski, dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej.

Należy podkreślić, że karetki po każdym wyjeździe do osoby potencjalnie zakażonej muszą być zdezynfekowane.

- Musimy pamiętać o tym, że do tej pory aż takich restrykcji co do transportu osób chorych nie było, a dzisiaj te środki do dezynfekcji idą jak woda. Musimy zakupić dla Caritas i dla szpitali maseczki, kombinezony z filtrami. Pamiętajmy również o naszych pracownikach, którzy pracują z osobami przychodzącymi i nie wiemy, skąd one do nas docierają, więc muszą mieć środki ochrony - dodaje ks. Kowalski.

Zbiórka ma na celu zakup co najmniej po jednym respiratorze dla Radomskiego Szpitala Specjalistycznego i Szpitala Powiatowego w Opocznie.

- Apel gorący do ludzi dobrej woli. Jeśli chcecie nam pomóc, już szukajcie informacji na Facebooku i na naszej stronie internetowej. Będzie konto i możliwość przelewania środków z dopiskiem "STOP wirusowi" - informuje dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej.

Pieniądze można przekazać na konto:

45 1240 3259 1111 0000 2989 1757

z dopiskiem: stop wirusowi lub respirator dla Opoczna, Respirator dla Radomia.

Zapraszamy do nas: